13. PKO Poznań Półmaraton już za 50 dni. Ostatnia szansa na zakup pakietu w niższej cenie

13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 5 kwietnia. Znana jest już trasa biegu, ważą się losy projektu koszulki, który w tym roku wybiorą biegacze. Na liście startowej największego wielkopolskiego biegu na dystansie 21,097km znajduje się już 6,5 tysiąca osób. Do 20 lutego obowiązuje niższa opłata startowa.

Organizatorzy biegu w Poznaniu ponownie zaskakują. W tym roku postanowili, że to do biegaczy należeć będzie decyzja o wyglądzie tegorocznej, technicznej koszulki, która znajdzie się w pakiecie startowym. Od Walentynek do niedzieli, 16 lutego biegacze mogą wybierać ich zdaniem najlepszą spośród aż trzech propozycji koszulek.

– Zawsze powtarzam, że jako organizatorzy jesteśmy wsłuchani i liczymy się ze zdaniem biegaczy, chcemy, by byli oni częścią tego, co wspólnie razem, od 13 lat tworzymy – stąd pomysł, by i w tym roku dać naszym uczestnikom pole do popisu – tłumaczy Łukasz Miadziołko, dyrektor biegu.

Wyboru koszulki 13. edycji poznańskiego półmaratonu dokonać można w mediach społecznościowych, na facebookowej stronie Poznań Maratonu. Oprócz koszulki technicznej wiadomo już, że w pakiecie każdego biegacza znajdzie się m. in.: piwo Miłosław Bezalkoholowe IPA od Browaru Fortuna.

Chcesz pobiec? Nie przepłacaj

Mimo, że limit wszystkich uczestników wyznaczony jest na 10, 5 tysiąca biegaczy nie warto zwlekać z rejestracją i zakupem pakietu startowego. Tylko do 20 lutego biegaczy obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 95 złotych, która następnie wzrasta do 115 złotych.

Rejestracji na 13. PKO Poznań Półmaraton dokonać należy wypełniając formularz rejestracyjny na tej stronie lub odwiedzając bezpośrednio biuro zawodów w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, tj: ul. Spychalskiego 34, które czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.

fot. Adam Ciereszko