Duże zainteresowanie halowymi mistrzostwami Polski U18 i U20

Ponad 1200 młodych zawodników, w tym wschodzące gwiazdy krajowej lekkoatletyki, zgłoszono do rozpoczynających się jutro w KGHM Ślęza Arenie halowych mistrzostw Polski U18 oraz U20. – Wyniki jakie osiągają w tym sezonie młodzi zawodnicy sprawiają, że z jeszcze większym zainteresowaniem będziemy śledzić doniesienia z mistrzostw kraju – mówi odpowiedzialny za szklenie młodzieży w polskiej lekkoatletyce Marcin Góra.

Młodzi biją rekordy

Młodzi lekkoatleci w trwającym sezonie halowym już niejednokrotnie pokazywali wysoką formę i dobrą dyspozycję startową. Świetne stary ma za sobą Marek Zakrzewski, który wyrównał rekord Polski juniorów w biegu na 60 metrów, a dwa tygodnie wcześniej wyśrubował halowy rekord Europy w tej kategorii wiekowej na dystansie 200 metrów.

Rekord Polski w tym sezonie halowym poprawił też skoczek w dal Krzysztof Grochowski. Na listę rekordzistów wpisali się Lena Pajęcka i Łukasz Zaczyk, którzy wymazali z tabel dotychczasowe rekordy U18 w biegach na 600 i 1000 metrów. Wysokie lokaty w europejskich tabelach zajmują z kolei Oliwia Bełczew, czy Julia Jaguścik w biegach średnich oraz Michał Kiernożycki i Oliwia Zimoląg w sprintach.

– Oczywiście te wszystkie wyniki bardzo cieszą. One napędzają zainteresowanie mistrzostwami Polski. Pozwalają z optymizmem patrzeć na sezon letni. Pamiętajmy jednak, że starty halowe to tylko przerywnik w przygotowaniach do sezonu letniego. Niemniej wyniki uzyskiwane teraz pokazują, że szkolenie przebiega pomyślnie, jest dobrze realizowane i pozwala z optymizmem spoglądać na najważniejsze starty w sezonie – mówi w przededniu mistrzostw Polski odpowiedzialny za szkolenie młodzieży Marcin Góra z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

fot. Tomasz Kasjaniuk

Organizatorem zawodów będzie Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, dla którego będzie to największe wydarzenie organizacyjne od lat.

– W styczniu i lutym przeprowadziliśmy kilka mityngów, podczas których gościliśmy setki zawodników. Sprawdziliśmy pewne rozwiązania logistyczne, gościliśmy wizytację z Komisji Sportowo-Technicznej PZLA i myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do mistrzostw Polski. Liczę, że zawodnicy, którzy przybędą na Dolny Śląsk wyjadą z naszego regionu zadowoleni z wyników, ale też z poczuciem iż byli na dobrze zorganizowanej imprezie sportowej. Taki cel nam przyświeca – mówi Paweł Olszański, wiceprezes dolnośląskich struktur lekkoatletycznych i główny koordynator organizacji mistrzostw.

Można oglądać online i na żywo

Transmisje z trzydniowych zmagań przeprowadzi telewizja internetowa KP Sport. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 Dolny Śląski 2024 odbywać się będą pomiędzy 9 i 11 lutego w KGHM Ślęzy Arenie. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.

Pełne listy zgłoszonych: PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 Dolny Śląsk 2024

Źródło: PZLA

fot. Tomasz Kasjaniuk