Bieg Urodzinowy w Gdyni w cieniu tragedii. Na mecie zmarł jeden z uczestników

Jeden z uczestników dzisiejszego Biegu Urodzinowego w Gdyni poczuł się źle po przekroczeniu mety. Niestety, służbom medycznym nie udało się uratować mu życia. – Zobowiązujemy się do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami, w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia – napisali w oświadczeniu organizatorzy.

Bieg Urodzinowy w ramach Grand Prix Gdyni odbył się na dystansie 5 km i 10 km. Jeden z zawodników, po dotarciu na metę stracił przytomność. Służby medyczne błyskawicznie rozpoczęły reanimację, jednak nie udało się uratować mężczyzny.

– Informujemy, że podczas rozegranego w dniu 16 lutego 2020 roku Biegu Urodzinowego w Gdyni, zmarł uczestnik zawodów. Do zdarzenia doszło na mecie. Zawodnikowi została udzielona natychmiastowa pomoc przez służby ratownicze i medyczne. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Niezwłocznie po otrzymaniu tej tragicznej informacji skontaktowaliśmy się z rodziną zmarłego, z którą łączymy się w tych trudnych chwilach  – poinformowali organizatorzy.

Dzisiejszy bieg rozpoczął tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni. Do mety zawodów na dystansie 10km dotarło 1991 osób, a bieg na 5km ukończyło dodatkowe 198 uczestników.

Bieg główny z czasem 29:51 wygrał Arkadiusz Gardzielewski oraz Aleksandra Brzezińska z wynikiem 33:35.

Ze względu na okoliczności, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu biegów dziecięcych.

red