Był półmaraton, będzie dycha. W Śremie biegi po nowemu

19 kwietnia w Śremie odbędzie się pierwsza edycja „Śremskiej Dychy”, która zastępuje organizowany dotychczas półmaraton. Trasa biegu zostanie poprowadzona na dwóch 5 kilometrowych pętlach ulicami miasta, a także na terenach przy jeziorze i plaży. Do 23 marca obowiązuje niższa opłata wynosząca 50 złotych. 

– Półmaraton nie odbędzie się z powodów wzrastających kosztów, a już w biegu w 2019 roku wycofał się sponsor strategiczny,  firma „Mróz” – tłumaczy Ryszard Mitmański ze spółki Śremski Sport. – Za kwotę organizacji półmaratonu zrobimy razem z Gminą Śrem dwie imprezy – Śremską Dychę w kwietniu oraz przeszkodowy Runaway – Polski Uciekinier  we wrześniu – dodaje.

Limit uczestników „Śremskiej Dychy” to 750 osób. Na mecie biegu czekać będzie na nich medal w kształcie wieży ciśnień najbardziej rozpoznawalnego zabytku Śremu.

Po biegu organizatorzy zapewnią zawodnikom odnowę biologiczną oraz darmowe wejście na basen znajdujący się przy mecie. Dodatkowo ze startu wspólnego, wystartuje bieg towarzyszący „Trójka z hakiem”.

Zapisy prowadzone są na tej stronie. 

red