Jaro Bieniecki już nie jest prezesem spółki zarządzającej Runmageddonem

Po 6 latach, pomysłodawca i dotychczasowy prezes Jaro Bieniecki ogłasza istotne zmiany w spółce Extreme Events odpowiedzialnej za organizację biegów przeszkodowych w całej Polsce. Oddaje stery w organizacji, którą sam wymyślił i wykreował. – Przyszedł czas na zmiany. Nowe osoby, które wraz ze mną rozwijały Runmageddon, przejmują Zarząd. Ja będę wspierał ich w roli doradcy – mówi.

Runmageddon to 6-letnia, prężnie rozwijająca się polska marka biegów przeszkodowych.

W 2014 zapoczątkowała modę na biegi przeszkodowe w kraju i do dnia dzisiejszego jest największym organizatorem tego typu wydarzeń sportowych.

Za jej sukces odpowiedzialna jest spółka Extreme Events, która na początku zaczynała od organizacji czterech biegów OCR rocznie, z frekwencją około 4 tysięcy, by po kilku lat zorganizować aż 17 eventów z 89 tysiącami startujących.

Obserwując dynamiczny rozwój Runmageddonu i jego rosnący potencjał zrozumiałem, że marka potrzebuje zmiany. Potrzebuje więcej stuprocentowo zaangażowanych osób, które będą się dzielić ekspercką wiedzą i uzupełniać się kompetencjami oraz znajomością branży. Do tej pory Extreme Events była zarządzana głównie przeze mnie i Marka Podgórskiego, który teraz jest członkiem Rady Nadzorczej Runmageddon S.A. – mówi Bieniecki. – Od piątku 31 stycznia nowym prezesem jest człowiek, który firmę zna od podszewki – Piotr Bałchanowski. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora operacyjnego. Piotr razem z Pauliną Kędziorą oraz Filipem Głowackim stworzą nowy zarząd. Mam pełne zaufanie do tych osób, zarówno pod względem etycznym, jak i biznesowym. Znam ich determinację, doświadczenie i cenię zaangażowanie w rozwój naszego brandu – dodaje były prezes Runmageddonu.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, nowy prezes oraz członkowie zarządu – Paulina Kędziora i  Filip Głowacki są związani z marką już od kilku lat.

Czym zajmie się teraz Jaro Bieniecki?

Jaro Bieniecki deklaruje, że swoje kompetencje i doświadczenie wykorzysta w powołanej w roku 2019 spółce Runmagedddon S.A., której celem jest ekspansja międzynarodowa i produktowa.

– Pozostaję na stanowisku Prezesa Zarządu w spółce Runmageddon S.A. oraz w Fundacji Runmageddon a jeśli chodzi o Extreme Events Sp. z o.o., będę skupiał się na strategii firmy i rozwoju Członków Zarządu – mówi.

red na podstawie mat. pras