Na rynku debiutuje model ASICS NOVABLAST. Powstał dzięki trampolinie

Od jutra do sprzedaży wchodzi najnowszy model w wiosennej kolekcji marki ASICS o nazwie NOVABLAST. W podeszwie tych butów znajdziemy nowość, jaką jest pianka BlastFF. Japoński producent podkreśla, że to obuwie przeznaczone szczególnie dla tych osób, które chcą czerpać z biegania jeszcze więcej radości.

Odważna i przyciągająca wzrok konstrukcja obuwia zainteresować ma typ biegacza młodej generacji, szukającego maksymalnej wydajności i satysfakcji z pokonania kolejnych kilometrów.

Inspiracją trampolina

Celem projektantów marki było stworzenie buta o odpowiedniej amortyzacji, przyczepności oraz elastyczności. Pomogła w tym technologiczna pianka BlastFF. Jak zapewnia ASICS,  energiczny i lekki model pozwolić ma biegaczom odnaleźć rytm oraz szybkość. Tym bardziej że inspiracją dla innowacyjnych rozwiązań była… trampolina.

Nowa podeszwa środkowa FLYTEFOAM Blast zapewnia miękkość oraz dobre czucie podłoża. Mimo lekkości obuwia – 225 g (model damski), 275 g (model męski) – to właśnie środkowa podeszwa odpowiadać ma za zwrot energii podczas biegu oraz poczucie komfortu z każdym kolejnym krokiem.

Przewiewna siatka w górnej części butów zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Model został zaprojektowany w taki sposób, aby był nie tylko miękki i wygodny, ale również wytrzymały oraz dobrze przylegający do stopy. Podeszwa została natomiast wyposażona w odporną i trwałą gumę AHAR+.

– Nowa podeszwa FLYTEFOAM Blast nie tylko wspiera biegacza podczas aktywności fizycznej. Buty zostały przede wszystkim zaprojektowane z myślą o zabawie i przyjemności wszystkich osób uprawiających sport. Jest to dla nas naturalne skojarzenie, ponieważ bieganie niesie za sobą pozytywne emocje – powiedział Junichiro Tateishi, dyrektor generalny należącego do firmy ASICS Instytutu Sportu.

NOVABLAST będzie dostępny od jutra na całym świecie w sklepach ASICS, internetowym sklepie asics.com oraz specjalistycznych punktach sprzedaży.

Źródło: ASICS