New Balance z kolekcją Fresh Foam X. Modele 1080 i Hierro już w sklepach

Pod koniec ubiegłego roku New Balance zapowiedział stworzenie kolekcji Fresh Foam X, w której powstaniu wykorzystane zostały najnowsze osiągnięcia w dziedzinie projektowania obuwia. Do sprzedaży w Polsce trafiły dwa pierwsze modele z tej serii: dziesiąte wydanie flagowego modelu 1080 oraz najnowsza wersja terenowego buta Hierro.

1080 v10

To flagowy model New Balance na twarde nawierzchnie, który w najlepszy sposób oddaje podejście marki do współczesnego projektowania obuwia biegowego.

Seria 1080 znana już jest z zaskakującej kombinacji komfortu i energicznego odbicia przy jednoczesnym zachowaniu uczucia miękkości. Najnowsze, dziesiąte wydanie modelu idzie o krok dalej – daje o 8,5% więcej amortyzacji niż wersja v9.

Dzięki ulepszonej podeszwie Fresh Foam X zapewnia też większy o 11% zwrot energii. Drop, czyli różnica spadku wysokości pomiędzy wysokością pięty, a wysokością przodu buta w tym nowym modelu 1080 wynosi 8 mm.

Wizualnie nowy flagowiec New Balance wyróżnia się przebudowanym zapiętkiem UltraHeel, który w naturalny sposób dopasowuje się do stopy, nie krępując ruchów i nie blokując ścięgna Achillesa. Uwagę zwraca też grawerowanie w nowym wzorze na podeszwie środkowej, które oprócz efektów wizualnych pozwoliło na zwiększenie o 18% elastyczności i zmniejszenie wagi buta o 7,5% w porównaniu z poprzednią wersją.

Strefowa cholewka HypoKnit dopasowuje się do kształtu stopy, a haftowany fragment delikatnie wspiera śródstopie. Gumowa podeszwa zewnętrzna została udoskonalona i daje użytkownikowi jeszcze większą przyczepność, zapewnia łagodniejsze lądowanie na twardym podłożu oraz płynniejsze przetoczenie stopy.

− To obecnie moje ulubione połączenie wygody i dynamiki. But treningowy, w którym biegam większość kilometrów. Wersja v10 dzięki jeszcze niższej wadze i świetnemu dopasowaniu daje poczucie dynamiki i szybkości wtedy, kiedy tego potrzebuję – mówi Bartosz Olszewski, prowadzący blog WarszawskiBiegacz.pl, który w najnowszym modelu 1080 pokonał już prawie 400 kilometrów.

Hierro v5

Pierwsze buty w teren New Balance zaprezentował w 1977 roku, był to model Trail 355 zaprojektowany na potrzeby wilgotnych szlaków w Nowej Anglii. Przez ponad 40 lat marka wprowadzała kolejne innowacje, oferując buty do różnych zastosowań i nawierzchni. Teraz przyszedł czas na outdoorową serię All Terrain, do której należy najnowsza odsłona modelu Hierro.

Piąte wydanie najpopularniejszych trailówek New Balance wyróżnia się przede wszystkim nowym odważnym, przyciągającym wzrok designem oraz ulepszoną podeszwą Fresh Foam X, która teraz zapewnia miękkość i ochronę stawów również na szlaku.

Cholewka o zwartej budowie pokryta jest powłoką TPU i razem ze zintegrowanym językiem pozwala utrzymać wnętrze buta wolne od zanieczyszczeń. Jednocześnie jej porowata konstrukcja zapewnia wysoki poziom wentylacji i szybkie odprowadzenie wody. Wzmocnienie Toe Protect chroni palce przed uderzeniami w przeszkody, a przedłużona podeszwa na pięcie pozwala na płynniejsze lądowanie stopy.

Zewnętrzna podeszwa Vibram Megagrip podzielona jest na strefy wykonane z różnych mieszanek gumy, które gwarantują trwałość na twardym podłożu, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę i przyczepność w trakcie szybkiego przemieszczania się po nierównym gruncie.

− Najnowsza odsłona Hierro jest szersza od poprzednika, co w połączeniu z amortyzacją Fresh Foam zapewnia stopie niesamowity komfort na kolejnych kilometrach. To nie jest sprinter do bicia życiówek, a but, który ma zapewnić wygodę i bezpieczeństwo nawet po kilkudziesięciu kilometrach biegu ultra w trudnym terenie. Piątka zaskakuje też pozytywnie swoim wyglądem. Odważny i oryginalny design na pewno zostanie zauważony na trailowych ścieżkach – uważa Chris Kwacz, autor bloga On The Move.

Buty 1080 można kupić m.in. na stronie nbsklep.pl w cenie 599, 99 złotych, a model Hierro v5 dostępny jest za 529,99 złotych.

Źródło: New Balance