Ruszyły zapisy na Bieg Europejski. To drugi bieg w cyklu Grand Prix Gdyni

Ledwo opadł kurz po zwycięstwie Arkadiusza Gardzielewskiego i Aleksandry Brzezińskiej w Biegu Urodzinowym, a już ruszają zapisy do kolejnej odsłony Grand Prix Gdyni – Biegu Europejskiego. Na biegaczy czekają ponownie dwa dystanse do wyboru – 5 km i 10 km – a do walki o nagrodę główną cyklu, Seata Ibizę, mają się włączyć Karolina Nadolska i Henryk Szost. Impreza odbędzie się 10 maja.

Poza tradycyjnym biegiem głównym na dystansie 10 km, organizatorzy tegorocznego Grand Prix Gdyni oferują też możliwość startu na dystansie o połowę krótszym. Ma to być zachęta do spróbowania swoich sił dla początkujących amatorów biegania. Dystans 5 km będzie można też pokonać z kijami do nordic walking.

Obie trasy będą miały start i metę na gdyńskim Skwerze Kościuszki, a zawodnicy pobiegną m.in. ulicą Władysława IV, Aleją Zwycięstwa, ulicą Świętojańską, Aleją Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim.

Rejestracja jest już otwarta w portalu SlotMarket.pl. Jak informują organizatorzy, do sprzedaży trafiło łącznie 5 tysięcy pakietów startowych, przy czym ponad 600 z nich jest zarezerwowanych dla posiadaczy karnetu na cały tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni.

Grand Prix Gdyni 2020 składa się z czterech dobrze już znanych biegów.

Pierwszymi zawodami w cyklu tradycyjnie był Bieg Urodzinowy, który odbył się 16 lutego 2020 roku. Kolejny w kalendarzu jest Bieg Europejski zaplanowany na 10 maja, a potem Nocny Bieg Świętojański, który odbędzie się 27 czerwca. Cykl zakończy Bieg Niepodległości, który wystartuje 8 listopada.

Jak zapowiadają organizatorzy, to na Biegu Europejskim rozpocznie się prawdziwa walka o zwycięstwo w całym tegorocznym cyklu. Pod uwagę brane są bowiem trzy najlepsze wyniki, więc niepowodzenie lub nieobecność na niedawnym Biegu Urodzinowym może nie mieć znaczenia w ostatecznym rozrachunku. Najlepszą pozycję wyjściową mają jednak jego zwycięzcy – Arkadiusz Gardzielewski i Aleksandra Brzezińska.

Według wcześniejszych zapowiedzi, dołączenie do rywalizacji od Biegu Europejskiego zapowiedzieli najlepsi polscy biegacze długodystansowi w ostatnich latach – Karolina Nadolska i Henryk Szost.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gpxgdynia.pl.

mat pras.