Salomon ma buty do biegania po asfalcie

Francuska marka Salomon od lat cieszy się ugruntowaną pozycją w środowisku biegaczy górskich. Okazuje się jednak, że do oferty firmy na wiosnę 2020 trafiły buty z serii Sonic o nazwach Accelerate, Balance i Confidence przeznaczone do biegania po asfaltowej nawierzchni.

Nową kolekcję Salomona tworzą trzy modele – ważący 223 g Sonic 3 Accelerate, Sonic 3 Balance (252 g) i Sonic 3 Confidence (268 g).

Każdy z nich ma inny drop, czyli mierzoną w milimetrach różnicę pomiędzy śródstopiem a piętą.

Najniższy drop, 6 mm posiada model Accelerate przeznaczony dla zawodników  zaawansowanych, biegających poprawnie technicznie. Balance z dropem 8 mmm wydaje się bardziej uniwersalny, a Confidence (10 mm drop) wygląda na typowy but treningowy np. do długich wybiegań.

OptiVibe stłumi drgania

Modele z serii Sonic wyposażonE są między innymi w technologię OptiVibe, która odpowiada za amortyzację. Wykorzystuje ona unikalną kombinację pianek – jedną do tłumienia uderzeń i wibracji przy kontakcie z podłożem, a drugą do napędzania,  umożliwiając skupienie się na poruszaniu do przodu.

Jak podkreśla francuska marka, technologia OptiVibe pozwala uzyskać 15-procentowy spadek wibracji w porównaniu z tradycyjnym obuwiem biegowym.

Rozwiązanie to pomaga zmniejszyć poziom drgań przenoszonych na stopę, dzięki czemu ogranicza zmęczenie, nie wpływając przy tym negatywnie na przetaczanie stopy.

Poza tym Salomon chwali się technologią Geometric Decoupling, która ma za zadanie wspierać szybkie przetaczanie stopy od kontaktu z podłożem do odbicia oraz technologią SensiFit, która sprawia, że but dobrze dopasowuje się do stopy i utrzymuje ją w miejscu.

Jak informuje francuska marka, we wszystkich butach z kolekcji Sonic zastosowano siateczkę Engineered Mesh. Zróżnicowany splot zapewnia wsparcie i trwałość, a także elastyczność i przewiewność.

Wkładki wykonane zostały w technologii OrthoLite Impressions, która wykorzystuje wolno odkształcającą się piankę, wykonaną w 50% z oleju pochodzenia ekologicznego. Materiał zaciska się, z czasem odwzorowując kształt stopy, co zapewniać ma dokładne dopasowanie i komfort.

Można przetestować

–  Nawet najlepszy opis butów nie odda wrażeń jakie możemy mieć w praktyce. Dlatego już teraz w imieniu marki  Salomon zapraszamy na specjalne testy obuwia, które odbędą się w Krakowie, Katowicach, Trójmieście i Warszawie – zachęca Biuro Prasowe marki Salomon.

Uczestnicy treningów będą mieli okazję przetestować kolekcję Sonic na asfaltowej nawierzchni, a dla wszystkich biorących udział w testach będą czekały niespodzianki m.in. vouchery na nowe buty z serii Sonic.

Treningi startują już 20 lutego. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, zapisy trwają na tej stronie. 

Kolekcja Sonic będzie dostępna w sieci sklepów Sklep Biegacza w cenie 599,99 złotych.

red