Takie będą stroje Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

W czwartek, 18 kwietnia adidas zaprezentował stroje, w których wystąpią polscy sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. W oficjalnej premierze, która odbyła się w stolicy Francji uczestniczyli m.in. młociarka Anita Włodarczyk, siatkarze Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek, a także skoczkini w dal Nikola Horowska.

W Paryżu polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy wystąpią w produktach marki adidas podczas dekoracji medalowej, a także w trakcie treningów oraz pobytu w wiosce olimpijskiej. Ponadto narodowe reprezentacje siatkarzy oraz zapaśników założą je podczas walki o medale.

Polscy lekkoatleci na igrzyskach rywalizować będą w strojach startowych marki 4F, która od lat jest sponsorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Płomienna kolekcja adidas

W kolekcji przygotowanej przez adidasa dla polskich sportowców dominują kolory narodowej flagi. Nieodłącznym elementem jest orzeł nawiązujący do godła. W centralnym punkcie projektanci umieścili nadruk „Polska”, który imitować ma tańczące ruchy ognia, symbolizujące wewnętrzny ogień sportowej pasji.

Wszystkich sportowców łączy pasja oraz chęć rywalizacji. Ten wewnętrzny ogień do walki płonie najjaśniej podczas dużych międzynarodowych imprez. W projektach adidas płomień został podkreślony poprzez efektowne czcionki i detale znajdujące się na odzieży stworzonej dla wspieranych przez adidas dziewięciu komitetów olimpijskich oraz sześciu komitetów paraolimpijskich – czytamy w komunikacie prasowym.

Jako uzupełnienie strojów reprezentacji, adidas zaprojektował w Paryżu kolekcję obuwia składającą się z 49 modeli, przygotowaną dla zawodników reprezentujących 41 różnych dyscyplin.

Produkty z kolekcji olimpijskiej zakupić będą mogli również kibice. Będą dostępne w sprzedaży od 1 czerwca a www.adidas.pl, a także w wybranych sklepach własnych oraz partnerskich.

fot. adidas

Na nadchodzące igrzyska adidas przygotował kolekcje dla dziewięciu komitetów olimpijskich i sześciu paralimpijskich. Poza Polską wśród reprezentacji olimpijskich sponsorowanych przez niemiecką markę znajdują się: Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Etiopia, Irlandia, Bahrajn, Kuba i Turcja. Wśród reprezentacji paralimpijskich zaś: Wielka Brytania, Niemcy, Kuba, Turcja i Irlandia.

Nowy sponsor kadry olimpijskiej

Przez ostatnich 15 lat za projektowanie strojów dla polskich olimpijczyków odpowiadała marka 4F. Pod koniec października 2023 roku Polski Komitet Olimpijski zdecydował jednak, że począwszy od tegorocznych igrzysk w Paryżu naszych sportowców ubierać będzie firma adidas.

W strojach tej marki Polacy wystąpią rownież na zimowych igrzyskach Mediolan-Cortina w 2026 r. i letnich w Los Angeles w 2028 roku. 

Źródło: materiały prasowe adidas, red

fot. w nagłówku adidas