Samochód pościgowy Wings for Life będzie elektryczny

3 maja, za uczestnikami 7. edycji Wings Life w Poznaniu wyruszy Taycan Turbo S – pierwszy całkowicie elektryczny model marki Porsche, która została oficjalnym partnerem imprezy.

Do startu 7. edycji tego charytatywnego biegu pozostały niecałe 3 miesiące. Jego uczestnicy w Poznaniu i w kilkudziesięciu innych miastach na świecie mierzą się w nim z samochodami pościgowymi wyznaczającymi symboliczne linie mety. Celem imprezy jest zbiórka środków na pomoc w powrocie do sprawności osobom z urazami rdzenia kręgowego.

Osiągi nowego samochodu pościgowego robią wrażenie: 2,8s do 100km/h, maksymalna prędkość 260 km/h, zasięg 450 km. Gdyby zacząć ładować pierwszy elektryczny model Porsche tuż po starcie uczestniów Wings for Life World Run, 30 minut dzielące uczestników od wyruszenia ruchomej mety, spokojnie wystarczyłoby na naładowanie baterii Taycana Turbo S do misji złapania wszystkich biegaczy na trasie, wyłonienia zwycięzcy i powrotu z nim na miejsce imprezy.

Innowacyjny będzie jednak nie tylko pojazd ścigający biegaczy w Poznaniu. Start z aplikacją mobilną to równie nowatorski sposób na bycie w centrum wydarzeń… poza nimi.

Wystarczy zainstalować aplikację Wings for Life World Run na swoim telefonie, opłacić 64 złote wpisowego i w dniu startu wyruszyć przed siebie, ścigając się z wirtualnym pojazdem. Nie liczy się lokalizacja czy dystans. Najważniejszy jest cel.

Na mecie, bez względu na to ile pobiegniemy, wszyscy pomagamy w ten sam sposób – bo każdy wniósł opłatę startową, która idzie na dalsze badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego. I to jest fajne. Nie ważne, czy wygrałeś, czy byłeś ostatni – pomogłeś tak samo – mówi Tomasz Walerowicz, dwukrotny zwycięzca Wings for Life World Run w Poznaniu, w tym roku zarejestrowany do biegu z Aplikacją.

Brak miejsc na imprezę w Poznaniu nie oznacza bowiem braku możliwości wzięcia udziału w biegu. Sposobów dołączenia do Wings for Life World Run jest wiele. Dla solistów – indywidualny bieg z aplikacją, w dowolnym miejscu. Dla fanów rywalizacji grupowej – zorganizowane biegi z aplikacją, m.in. w Warszawie, Łodzi, Kaletach czy Grodzisku Mazowieckim. 

Ramię w ramię z uczestnikami biegu w Poznaniu staną również ambasadorzy imprezy. Swój udział potwierdzili już między innymi Monika Pyrek, Alan Andersz, Jacek Mezo Mejer, Andrzej Bargiel, Łukasz Stasiak, Kuba Przygoński, czy prowadzący kanał Życie na Wózku – Rafał Miszkiel.

mat pras.

fot. Bartek Wolinski