15. Półmaraton Warszawski celuje w milion

Organizatorzy 15. Półmaratonu Warszawskiego wyznaczyli sobie niezwykle ambitny cel – chcą, jako pierwsza polska impreza biegowa w historii, zebrać milion złotych na cele charytatywne.

Impreza zaplanowana na 23 maja ma być nie tylko niezapomnianym świętem nocnego biegania, ale również rekordowym sportowym festiwalem dobra.

Wszystko za sprawą akcji #BiegamDobrze, która umożliwia uczestnikom rejestrowanie się do udziału w biegu poprzez specjalną charytatywną ścieżkę i zbieranie środków na wybraną fundację.

Do dwóch razy sztuka!

W zeszłym roku charytatywny milion na Półmaratonie Warszawskim był bardzo blisko, ale ostatecznie licznik zatrzymał się na 900 tysiącach złotych.

– To był znakomity wynik, ale jesteśmy zbyt ambitni, żeby się zatrzymać. Tak jak biegacze wyznaczają sobie nierzadko wyśrubowane cele sportowe, tak my znowu chcemy się zmierzyć z granicą miliona złotych. I jesteśmy przekonani, że jubileuszowy, 15. Półmaraton Warszawski to wymarzona okazja do bicia wszelkich rekordów. Dlatego ruszamy z #MisjaMilion 2.0 – mówi Magda Skrocka, dyrektor ds. komunikacji w Fundacji Maraton Warszawski.

#BiegamDobrze to fenomen na skalę całego polskiego sportu, a jednocześnie największa biegowa akcja charytatywna nad Wisłą. Od kilku lat towarzyszy wszystkim imprezom organizowanym przez Fundację Maraton Warszawski.

Biorący w niej udział biegacze wyróżniają się nie tylko efektownymi pomarańczowymi numerami startowymi, ale przede wielkimi sercami. Ich pomysłowość nie zna granic – zbierając środki na wybrany przez siebie cel charytatywny wymyślają na przykład niezwykłe stroje, w których przebiegną Półmaraton Warszawski, jeżeli ich zbiórka się powiedzie.

Pomysłowi biegacze

Jedna z liderek na liście trwających zbiórek na 15. Półmaraton Warszawski, Pani Agnieszka, już zadeklarowała że w zamian za hojność darczyńców cały dystans półmaratoński przebiegnie w spódnicy oraz… welonie!

Dodatkowo ci, którzy wpłacili pieniądze na jej zbiórkę, mogą podpisać się na nietypowym elemencie stroju biegowego. Już zebrała 4,2 tysiąca złotych, a do biegu zostało jeszcze dużo czasu.

Inni bohaterowie dobroczynności żeby zachęcić do wpłat wykonują na przykład pompki na mecie, przebierają się za statek kosmiczny czy walczą z dystansem w ważącej 30 kilogramów rycerskiej zbroi.

Minimum, które każdy musi osiągnąć, aby zapewnić sobie rejestrację ścieżką charytatywną, to 350 złotych, ale rekordziści zbierają nieporównanie większe kwoty. Jak dotąd najwyższa pojedyncza zbiórka pozwoliła zebrać 60 tysięcy złotych na fundację charytatywną.

Dzięki barwnemu tłumowi uczestników #BiegamDobrze imprezy Fundacji Maraton Warszawski zmieniają się w charytatywne święta.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią wspaniałej biegowej rodziny, która nieustannie myśli o tym, jak naprawiać świat. Akcja #BiegamDobrze od lat cieszy się ogromnym powodzeniem i jest dla nas wielką radością. A najwspanialsze w niej jest to, że napędzają ją sami biegacze, którzy mają morze kreatywnych pomysłów na to, jak zachęcić znajomych i nieznajomych do wsparcia ich zbiórki na wybraną fundację – podkreśla Marek Tronina, dyrektor Fundacji Maraton Warszawski.

PORADNIK #BIEGAM-DOBRZE >>>

Po raz pierwszy po zmroku

Tegoroczny Półmaraton Warszawski zapowiada się niezwykle. Po raz pierwszy start odbędzie się równo z zachodem słońca, dokładnie 23 maja o godzinie 20:35.

Organizatorzy zapowiadają, że jubileuszowa, 15. edycja tej imprezy będzie pełna atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Zakończona sukcesem #MisjaMilion 2.0 ma być wisienką na torcie tego biegowego święta.

Pieniądze przekute w dobro

Tylko w zeszłym roku przy okazji imprez organizowanych przez Fundację Maraton Warszawski udało się zebrać 1,4 mln złotych dzięki akcji #BiegamDobrze, a w akcję włączyło się 2800 biegaczy i biegaczek.

Zebrane środki trafiły do 10 różnych organizacji dobroczynnych: Amnesty International, Fundacji „Spartanie Dzieciom”, „Rak’n’Roll”, „Non Iron”, WWF, Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, Polskiej Akcji Humanitarnej, UNICEF, Synapsis, czy Fundacji „Wcześniak”.

Dzięki przekazanym pieniądzom między innymi sfinansowano budowę placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami w Łazienkach Królewskich, zorganizowano sztafetę rowerową dla osób po chorobie nowotworowej, wsparto działanie telefonów zaufania dla dzieci będących ofiarami przemocy, zbudowano także studnie w Jemenie, Somalii i Sudanie Południowym.

Każdy z biegaczy biorących udział w #BiegamDobrze jest częścią czegoś wielkiego. Ruchu dobrych ludzi, którzy chcą żeby świat stawał się lepszym miejscem. Warto do nich dołączyć i przy okazji udziału w 15. Półmaratonie Warszawskim wybrać charytatywną ścieżkę rejestracji i dołączyć do akcji Biegam Dobrze. Razem możemy wszystko, a już na pewno jesteśmy w stanie zebrać milion złotych na cele dobroczynne – kończy Marek Tronina.

Na 15. Półmaraton Warszawski zapisało się już 8,5 tysiąca biegaczy. Rejestracja wciąż trwa na  stronie wydarzenia.

mat pras.