8. PKO Białystok Półmaraton nie odbędzie się w maju. „Wierzymy, że spotkamy się na starcie za kilka miesięcy”

Organizatorzy 8. PKO Białystok Półmaratonu poinformowali dzisiaj, że przesuwają imprezę na drugą połowę roku. Termin największej imprezy biegowej w Polsce wschodniej mamy poznać za kilka dni.

– W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i biorąc odpowiedzialność za zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców naszego wydarzenia, mając na uwadze wytyczne oraz zalecenia władz centralnych i regionalnych, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu 8. PKO Białystok Półmaratonu oraz biegów towarzyszących z dnia 10 maja 2020 – czytamy w komunikacie Fundacji Białystok Biega. – Wraz z innymi organizatorami największych imprez biegowych w Polsce staramy się wypracować wspólnie kalendarz biegowy drugiej części roku. Prosimy więc o kilka dni cierpliwości zanim podamy nową datę wydarzenia – zapowiedziano.

Za kilka dni mają pojawić się szczegółowe informacje m.in. o możliwości przeniesienia opłat startowych.

W tej chwili apelujemy o cierpliwość, która nam wszystkim tak bardzo jest teraz potrzebna. To trudna sytuacja zarówno dla biegaczy jak i dla nas.  Sami jesteśmy biegaczami i wiemy co takie decyzje oznaczają. Niemniej jesteśmy przekonani, że w obecnej sytuacji to jedyna słuszna decyzja. Wierzymy, że spotkamy się na starcie za kilka miesięcy, kiedy wszystko wróci do normy – zakończyli organizatorzy PKO Białystok Półmaratonu.

Zapisy na imprezę zostały wstrzymane do czasu wyznaczenia nowego terminu.

PKO Białystok Półmaraton to kolejny po imprezach w Sobótce, Poznaniu i Gdyni bieg zaliczany do cyklu Korona Polskich Półmaratonów, który został przełożony na jesień.

Dzisiaj Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegów poinformował, że znosi podział biegów na koszyki. Od teraz aby otrzymać pamiątkowy medal wystarczy w ciągu roku kalendarzowego ukończyć dowolne 5 z 11 półmaratonów zaliczanych do cyklu KPP w 2020 roku.

red