Akademików wciąż napędza LOTOS

Grupa LOTOS nadal będzie Głównym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego oraz Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski. Współpraca, która rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku, będzie kontynuowana przynajmniej do końca 2020 roku.

– Przedłużenie umowy z Grupą LOTOS to dla nas bardzo dobra wiadomość, bo dzięki niej możemy w znaczący sposób rozwijać nasze projekty skierowane do sportowców studentów. Jesteśmy szczęśliwi, bo nasza dotychczasowa współpraca została oceniona pozytywnie. Z pewnością przynosi ona korzyści obu stronom. Dzięki porozumieniu z Grupą LOTOS, możemy wspomagać aktywność fizyczną studentów, co jest przecież bardzo ważne – powiedział prof. Alojzy Nowak, prezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

W tym roku najważniejszymi imprezami z punktu widzenia AZS będą Akademickie Mistrzostwa Świata. Aż pięć z nich odbędzie się w Polsce. Będziemy gospodarzami zmagań w piłce ręcznej (Łódź, 15-21 czerwca), futsalu (Poznań, 19-26 lipca), sportach umysłowych (Bydgoszcz, 11-16 września), pięcioboju nowoczesnym (Warszawa, 18-22 sierpnia) i boksie (Katowice, 10-15 października).

– Grupa LOTOS od wielu lat jest mecenasem polskiego sportu. Jesteśmy zaangażowani w wiele dyscyplin, co pozwala nam skutecznie budować wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie. Wspieramy zarówno sport zawodowy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Właśnie dlatego od 2018 roku jesteśmy Głównym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego oraz Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski. Cieszymy się, że współpraca LOTOSU z AZS będzie kontynuowana. To kolejny dowód na to, że dla naszego koncernu ważne są programy ukierunkowane na rozwój młodzieży i przyszłych pokoleń sportowców. W ubiegłym roku mieliśmy okazję z dumą dopingować Akademicką Reprezentację Polski podczas Zimowej Uniwersjady w Krasnojarsku i Letniej w Neapolu. Mamy nadzieję, że wsparcie LOTOSU pozwoli młodym sportowcom rozwijać się i zdobywać kolejne medale. Życzymy im wszystkim wielu sukcesów –dodał Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy LOTOS.

Akademicki Związek Sportowy to największa i najstarsza organizacja studencka w Polsce, która liczy blisko 40 tys. członków. AZS działa w oparciu o ok. 250 klubów i ok. 2,5 tys. sekcji. Jego sztandarową imprezą są Akademickie Mistrzostwa Polski, a w zakresie upowszechniania sportu m.in. także Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS oraz Igrzyska Studentów Pierwszego Roku.

AZS to także sport wyczynowy i światowe gwiazdy, które, trenując głównie w klubach AZS AWF, reprezentują Polskę na najważniejszych zawodach.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie.

mat pras.

fot. Paweł Skraba