Cracovia Maraton po raz piąty z PZU

PZU już po raz piąty z rzędu, jako sponsor tytularny, zaangażuje się w organizację Cracovia Maraton. Aktualnie na liście startowej zaplanowanego na 26 kwietnia biegu znajduje się ponad 5 tysięcy zawodników.

PZU przygotował również kilka niespodzianek dla wszystkich biegaczy oraz kibiców. W biurze zawodów będą czekały gabinety medyczne, gdzie każdy będzie mógł się przebadać i skorzystać z fachowej porady lekarza.

Na starcie biegów dzieci zostaną przywitane przez Niestraszki oraz spotkają je inne ciekawe atrakcje. Jak co roku ubiezpieczeniowy gigant zapewni biegaczom pamiątkowe zdjęcia z trasy w formie elektronicznej.

– W różnorodny sposób zachęcamy Polaków do zdrowego trybu życia, czyli  do zwiększenia aktywności fizycznej, do stosowania odpowiedniej diety. Z podziwem patrzymy na maratończyków, ale mamy propozycje dla mniej wytrzymałych. Wszystkich zapraszamy też do naszych stref zdrowia – mówi Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie.

W tym roku maratonowi towarzyszy hasło „Z historią w tle” – jego trasę zaplanowano w pobliżu najcenniejszych zabytków Krakowa. W ramach weekendu z Cracovia Maraton odbędą się liczne imprezy towarzyszące, m.in. bieg nocny na dystansie 10 km, biegi dla dzieci oraz maraton na rolkach.

Kto sponsorem tytularnym Maratonu Warszawskiego?

PZU od lat jest tytularnym sponsorem Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego. Wciąż jednak nie wiadomo, czy współpraca marki z Fundacją Maraton Warszawski zostanie przedłużona.

Pojawiły się informacje, że miejsce PZU w nazwie stołecznych imprez ma zająć Orlen. Płocki koncern po siedmiu latach zrezygnował z organizacji własnego wydarzenia pod nazwą ORLEN Warsaw Marathon.

red