Piątka dla Franka. Wizz Air Katowice Half Marathon pobiegnie dla chorego chłopca

Organizatorzy Wizz Air Katowice Half Marathon od początku byli zaangażowani charytatywnie. Tym razem trzecia edycja biegu, która odbędzie się 23 maja jest ukierunkowana na wsparcie siedmiomiesięcznego Franka Surdela z Knurowa. – Chcemy aby, pozytywne emocje i wybiegane przez wszystkich kilometry posłużyły temu małemu chłopcu, który codziennie walczy z postępująca chorobą – zaapelowali. 

Aby Franek mógł żyć, potrzebna jest terapia genowa w USA. Jej koszt to blisko 10 milionów złotych!

W tej chwili na portalu siepomaga.pl uzbierana jest prawie połowa tej oszałamiającej kwoty. Franek, w porównaniu z innymi dziećmi z SMA w tym wieku, jest w bardzo złym stanie. Choroba zaatakowała już mięśnie oddechowe i przełyku.

– By terapia genowa zatrzymała jej postęp i uratowała życie chłopca, musi odbyć się jak najszybciej. Lek musi być podany maksymalnie do ukończenia 2. roku życia, jednak im wcześniej, tym większa szansa dla dziecka. Dlatego nie zastanawialiśmy się długo i postanowiliśmy od każdego zapisanego i opłaconego zawodnika przekazać 5 zł na leczenie Franka. W trakcie 3rd Wizz Air Half Marathon zostanie także przeprowadzona zbiórka na ten cel. Mamy nadzieję, że serca wszystkich biegaczy otworzą się dla tego małego wojownika i że wspólnie przybliżymy go do wyjazdu na terapię do USA – mówią organizatorzy biegu.

3rd Wizz Air Katowice Half Marathon odbędzie się 23 maja. Tym razem w formule biegu nocnego. Biegacze wyruszą spod katowickiego Spodka i dalej przemierzać będą ulice i aleje Katowic.

Poza tym w programie imprezy znajdują się biegi na 5 i 10 km. Obecnie na liście startowej znajduje się około 3,5 tysiąca osób.

Zapisy na biegi trwają na tej stronie.

mat pras.

fot. Rafał Kapica