Runmageddon rozpoczął nowy sezon

Sezon Runmageddon 2020 rozpoczął się frekwencyjnym rekordem. Jak deklaruje organizator, pierwszy raz w zimowym wydarzeniu wzięło udział aż ponad 3,5 tysiąca osób. Najwięcej uczestników pokonało 6-kilometrową formułę Rekrut, a ponad 1100 zawodników zmierzyło się z 21-kilometrowym dystansem z 70 przeszkodami.

W Zimowym Runmageddonie, który odbył się w Zakroczymiu największą popularnością cieszyła się formuła Rekrut (6 km, 30 przeszkód). Jak podaje Biuro Prasowe biegu wzięło w niej udział 1,9 tysiąca osób.

Frekwencja najtrudniejszego dystansu tej edycji – Hardcore, potwierdziła, że niektórzy lubią mocne wrażenia i wymagające wyzwania. 21 kilometrów z 70 przeszkodami pokonało ponad tysiąc osób.

Zwycięzcy Serii Elite

W serii Elite dla biegaczy przeszkodowych najlepszy był Mateusz Krawiecki. Pokonał dystans Rekrut z czasem  38 minut i 12 sekund. Najszybszą kobietą była Jekatierina Worobiewa (Power Training), która na metę dobiegła po 52 minutach i 37 sekundach.

W klasyfikacji Masters, najszybszy czas (1 godzina i 3 minuty) należał do Sławomira Jastrzębskiego z drużyny Bestie OCR Legionowo.

W niedzielę, zawodnicy walczyli o podium formuły Hardcore. Tutaj z pierwszym czasem (1 godzina, 57 minuty) dobiegł Maciej Serafiński (Nextreme), a w klasyfikacji Masters pierwsze miejsce zajął Łukasz Lorenc (RMF4RT Gladiators).

Wśród kobiet, z dystansem 21-kilometrów najlepiej poradziła sobie Katarzyna Baranowska (2 godziny 15 minut 36 sekund) z Gorący Potok Team. Najskuteczniejszą drużyną w sobotniej i niedzielnej formule okrzyknięto ekipę XRunners.