Rusza Wielki Plebiscyt Maratonu. Kto zostanie maratończykiem i maratonką wszech czasów?

Fundacja Maraton Warszawski ogłosiła start Wielkiego Plebiscytu Maratonu, w którym biegacze wybiorą maratonkę i maratończyka wszech czasów oraz osobowość, która miała wpływ na ich biegowe dokonania. Poza tym w głosowaniu zdecydują, które z wydarzeń w historii królewskiego dystansu było najbardziej spektakularne i miało największe znaczenie dla rozwoju sportu na świecie. 

– Spośród niezliczonej liczby fenomenalnych sportowców wybraliśmy sylwetki czterech kobiet i mężczyzn, których postawa oraz osiągnięcia stanowiły kamienie milowe w popularyzacji królewskiego dystansu. Do Waszej decyzji pozostawiamy również, które z sześciu zaproponowanych wydarzeń z dziejów maratonu na zawsze zmieniło oblicze współczesnego sportu – zaznaczają organizatorzy Wielkiego Plebiscytu Maratonu.

W panelu ekspertów dokonujących wyboru w kategorii specjalnej znalazły się zasłużone postacie polskiej lekkoatletyki, takie jak:  Tomasz Majewski, Paweł Januszewski, Robert Korzeniowski, Artur Kozłowski czy Błażej Brzeziński.

Głosy w Wielkim Plebiscycie Maratonu można oddawać na tej stronie.

42 nagrody dla uczestników Wielkiego Plebiscytu Maratonu

Uczestnicy plebiscytu mogą wziąć udział również w konkursie na hasło promocyjne 42. Maratonu Warszawskiego!  Zwycięzcami konkursu zostaną osoby, które udzielą najciekawszych odpowiedzi. Fundacja Maraton Warszawski”– organizator plebiscytu, przygotowała symboliczną liczbę 42 nagród – nawiązując do dystansu maratońskiego oraz numer edycji tegorocznego 42. Maratonu Warszawskiego.

– Głosujący mogą zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo, gdyż głosować można raz dziennie aż do końca trwania plebiscytu! To 38 okazji na oddanie głosu i zgłoszenie się do konkursu! – podkreślają organizatorzy.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski