15. Półmaraton Warszawski znów szuka terminu. Do trzech razy sztuka?

15. Półmaraton Warszawski nie odbędzie się 23 maja. – W obliczu panującej pandemii, postępującego wzrostu zachorowań w naszym kraju i dynamicznej sytuacji, jest to jedyna możliwa i rozsądna decyzja, jaką mogliśmy teraz podjąć. O nowej dacie biegu poinformujemy Was do końca kwietnia – podali organizatorzy.

Po raz pierwszy w historii Półmaraton Warszawski miał się odbyć w maju, w formule nocnej. Pierwszą zmianę terminu wymusiła kolizja z Mistrzostwami Świata w Półmaratonie w Gdyni zaplanowanymi na 29 marca – w tradycyjnej dacie warszawskiej imprezy. Druga zmiana podyktowana jest oczywiście sytuacją epidemiologiczną w kraju i nałożonymi zakazami organizacji imprez masowych. Pod koniec kwietnia mamy poznać kolejny, trzeci już termin imprezy.

– Przez ostatnie miesiące pracowaliśmy intensywnie nad przygotowaniem dla Was zupełnie wyjątkowej, jubileuszowej edycji Półmaratonu Warszawskiego. Kilka ostatnich tygodni całkowicie zmieniło naszą pracę i w obliczu bezprecedensowej sytuacji, musieliśmy skupić się na planowaniu różnych scenariuszy rozwoju wypadków. Chcemy, aby przekazywane przez nas informacje były podyktowane nie tylko potrzebą chwili, ale przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i uczciwością wobec Was. Możecie być pewni, że bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki. Dlatego prosimy Was o cierpliwość i zaufanie – z informacją o nowej dacie biegu wrócimy w kwietniu – czytamy w komunikacie.

Organizatorzy poinformowali ponadto, że wraz z podaniem nowej daty imprezy przedstawią zasady transferu opłat startowych.

– Wierzymy, że z większością z Was spotkamy się na starcie 15. Półmaratonu Warszawskiego. Jeśli jednak z różnych powodów nie będziecie mogli pobiec z nami w nowej dacie, będziecie mieli możliwość m.in. przeniesienia opłaty na kolejny rok, na inną osobę lub dowolny organizowany przez nas bieg w przyszłości. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami. Osoby, które nie będą chciały skorzystać z żadnej z tych opcji – będą mogły wycofać uiszczoną opłatę – zapowiada Fundacja Maraton Warszawski.

Imprezy FMW to oczywiście akcja #BiegamDobrze, w ramach której zawodnicy zbierają środki na cele charytatywne. W tym roku organizatorzy ogłosili akcję #MisjaMilion i chcieli, aby całkowita liczba wpłat na zbiórki przekroczyła tę magiczną liczbę.

– Biegacze charytatywni – na ten moment Wasze zbiórki pozostają aktywne, a wraz z ogłoszeniem nowego terminu będziecie mogli zdecydować czy pobiegniecie w słusznej sprawie w półmaratonie, czy w innym naszym biegu. Zgromadzone przez Was do tej pory środki trafią na cel, który wybraliście. W imieniu swoim i organizacji dobroczynnych dziękujemy Wam za zaangażowanie – podkreślili organizatorzy.

red