Akcja dla medyków #Daję100% wrzuca kolejny bieg! Zbieramy do końca kwietnia

Nie od dziś wiadomo że biegacze nie lubią bezczynności. I pomimo zakazów będących skutkiem epidemii, które zmusiły ich do pozostania w domach, nie pozostali bierni i wykazują się dużą wrażliwością na potrzeby chwili w trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem.

Fundacja Maraton Warszawski dostosowała swój charytatywny system #Biegamdobrze, aby zorganizować akcję #Daję100%, której celem jest zebranie środków pieniężnych za zakup sprzętu ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Wystarczyło oddać go w ręce biegaczy, którzy dzięki utworzonym zbiórkom, w ciągu zaledwie dwóch tygodni zebrali już 20 tysięcy złotych. Akcja miała się zakończyć 21 kwietnia, jednak zaangażowanie biegaczy, jak i wciąż rosnące potrzeby personelu medycznego spowodowały, że organizator postanowił przedłużyć akcję #Daję100% do 30 kwietnia.

– Zdajemy sobie sprawę, że walka ze skutkami koronawirusa to bieg długodystansowy, dlatego postanowiliśmy przedłużyć naszą akcję, która została dobrze przyjęta przez biegaczy i cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem – mówi Magda Skrocka z Fundacji Maraton Warszawski.

W walce o formę i szczytny cel

Biegacze wręcz prześcigają się w pomysłach na biegowe wyzwania. To doskonała motywacja, aby pomimo nakazów pozostać aktywnym oraz sposób na zaangażowanie swoich znajomych do ruchu i finansowego wsparcia w szczytnej intencji.

Hitem okazał się zorganizowany indoorowy bieg online Kryj Ryj RUN, w którym aż 300 osób wykupiło pakiety startowe. Dochód w całości trafił na konto zbiórki organizatorki wydarzenia, Marty Sprawki. Basia Tukendorf podzieliła się z umiejętnością wykonania szpagatu, a także zachęca do ćwiczeń na balkonie. Bartek Banasik podjął się nie lada zadania przebiegnięcia maratonu…wokół stołu w salonie! A to tylko część wyzwań, które stawiają przed sobą biegacze.

Dołącz i zostań bohaterem dobroczynności

Przedłużony termin zbiórek to okazja do pozyskania jeszcze większych środków na już utworzonych zbiórkach, a także na dołączenie do akcji kolejnych uczestników. Mechanizm jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać ze specjalnie dostosowanego na potrzeby tej akcji systemu #BiegamDobrze i założyć swoją charytatywną zbiórkę.

W ramach swojej akcji każdy uczestnik stawia przed sobą sportowe wyzwanie. Tu można puścić wodze fantazji tym bardziej, że możliwości jest jeszcze więcej, gdyż od wczoraj możemy opuszczać domy w celach rekreacyjnych. Tu jednak warto zachować dozę rozsądku i rozwagi, aby nie narażać zdrowia swojego i innych.

Jak zostać bohaterem dobroczynności dowiecie się ze specjalnego poradnika.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski