Gladiatorzy ratują Biebrzański Park Narodowy. Ty też możesz pomóc

Wspólnymi siłami chcą przebiec wirtualnie wzdłuż granic Polski, by ratować naturę zniszczoną przez ogień. Zespół RMF4RT Gladiators ma propozycję na pierwszy weekend majowy – akcję „Obiegnijmy Polskę”. Pokonane kilometry przełożą się na pieniądze przekazane na Biebrzański Park Narodowy, zniszczony przez pożary.

Gladiatorzy zachęcają do spędzenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i narodowego Święta Konstytucji 3 Maja na sportowo. Biegając będzie można pomóc Biebrzańskiemu Parku Narodowemu.

– Wspólnie przebiegnijmy 3511,4 km! Tyle wynosi dystans wzdłuż granic Polski. Za każdy przebiegnięty kilometr między 1 a 3 maja, sponsor – firma Kurka Wolna, zapłaci złotówkę na ratowanie Biebrzańskiego Parku Narodowego – aż do osiągnięcia zamierzonego celu kilometrów – informują organizatorzy akcji „Obiegnijmy Polskę”. – Lasy, parki i skwery były zamknięte z powodu koronawirusa, ale ponownie zostały otwarte i możecie biegać w swojej okolicy – oczywiście w maseczkach i z zachowaniem odległości między ludźmi. Kilometry można też nabijać w ogrodzie lub nawet w domu – podkreślają.

Będzie to tzw. bieg wirtualny. Udział w akcji będzie mógł wziąć każdy, kto zainstaluje na swoim smartfonie aplikację Endomondo i dołączy do wydarzenia. Aplikację można także sparować z zegarkami sportowymi.

Nasi trenerzy i ich podopieczni entuzjastycznie przyjęli informację o akcji. Wziąć udział mogą osoby z całej Polski, nie tylko członkowie społeczności Gladiators. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od tego, czy należą do grupy sportowej, czy nie. Pomóc mogą także osoby, które nie czują się na siłach, by biec. Mogą się po prostu przespacerować lub pokonywać dystans z kijkami do nordic walking. Skala zniszczeń w parku jest ogromna, więc każdy pokonany kilometr i co za tym idzie pieniądze, będą na wagę złota – mówi Katarzyna Zych z RMF4RT Gladiators.

Sponsor akcji, firma Kurka Wolna zapłaci złotówkę za każdy przebiegnięty kilometr, aż do osiągnięcia wymaganego dystansu 3511,4 km. Pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Każdy może też dokonywać wpłat indywidualnie. Numer konta znajduje się na tej stronie.

RMF4RT Gladiators jest społecznością ludzi aktywnych. Gladiatorzy uwielbiają się ruszać, wspólnie trenować i startować w zawodach sportowych. Świetnie się przy tym bawią i pokazują, że każdy może żyć aktywnie – wystarczy tylko chcieć.

mat pras.

fot. Sebastian Góra