Już można przepisywać pakiety na bieg masowy Gdynia 2020

Rozpoczęła się procedura umożliwiająca przepisanie pakietu startowego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, na innego zawodnika. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą wystartować w Mistrzostwach Świata w półmaratonie w październiku, aby skorzystali z tej bezpłatnej usługi.

Z powodu pandemii koronawirusa gdyńskie mistrzostwa zostały przełożone na 17 października 2020 roku. Wniesione przez uczestników biegu masowego opłaty startowe zostały przeniesione na nowy termin imprezy. Zdając sobie jednak sprawę, że nie każdej osobie może odpowiadać nowa data rywalizacji, organizatorzy umożliwili uczestnikom bezpłatne przepisanie wykupionego pakietu startowego na innego zawodnika.

Cała procedura jest bardzo prosta i odbywa się przez portal www.SlotMarket.pl – informuje Michał Drelich, dyrektor World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. – Zawodnik, który jest zainteresowany sprzedaniem swojego pakietu, po znalezieniu kupca, wybiera opcję „transfer” i podaje adres mailowy nabywcy. W kolejnych krokach kupujący otrzymuje wiadomość z linkiem umożliwiającym rejestrację na zawody. Co ważne, nie ingerujemy w wysokość kwoty odsprzedania pakietu, jest to wyłącznie sprawa między sprzedającym a kupującym – podkreśla dyrektor zawodów.

Chętnego na pakiet znajdziesz na giełdzie

By ułatwić komunikację między osobami, które chcą sprzedać swoje pakiety startowe, a potencjalnymi nabywcami, organizatorzy utworzyli specjalną giełdę na jednym z popularnych portali społecznościowych. Będzie to miejsce z ogłoszeniami o sprzedaży pakietów oraz informacjami od osób zainteresowanych zakupem. Organizatorzy podkreślają, że cała procedura przepisania pakietu jest bezpłatna, a taka opcja będzie dostępna do końca sierpnia 2020 roku.

Dostaniesz zwrot za usługi dodatkowe

Organizatorzy informują również, że każdy z zawodników, który nie planuje startu w październikowych zawodach, może uzyskać zwrot środków wpłaconych na poczet usług dodatkowych (np. grawerowanie medalu, pasta party).

W tym celu na adres biuro@gdyniapolmaraton.pl należy wysłać maila, w tytule wiadomości wpisując „Zwrot za wykupienie usługi”. W treści wiadomości trzeba zamieścić informację za jakie usługi zawodnik chce uzyskać zwrot.

Szczegółowe informacje dotyczące całej procedury przepisania pakietu startowego oraz wszystkich możliwych opcji rezygnacji z usług dodatkowych można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów.

mat pras.