Red Bull TV: Zobacz sześć najpopularniejszych filmów o biegaczach

Baza filmów dostępna w Red Bull TV ciągle się powiększa. Fani biegania znajdą w niej kilkanaście produkcji poświęconym najlepszym sportowcom w dyscyplinie i ich historycznym wyczynom. Na platformie znajdują się również relacje z wydarzeń na żywo i dokumentacje z zawodów. Wszystkie materiały dostępne są na wyciągnięcie ręki dzięki aplikacji Red Bull TV na urządzenia mobilne, Smart TV i konsole do gier.

Red Bull TV oferuje widzom różnorodne treści video bazujące na unikatowych historiach i nakręcone w najwyższej jakości. Realizacje Red Bull Media House od lat plasują się w czołówce kategorii produkcji sportowych. W 2020 roku sześć z nich zostało nominowanych do prestiżowych nagród Sports Emmy Awards.

Oto lista najpopularniejszych w Polsce filmów o biegaczach dostępnych w Red Bull TV:

Karl Meltzer: Made to Be Broken (PL)

Dokument o trzeciej próbie Meltzera i jego ekipy. Karl „Speedgoat” Meltzer pobił biegowy rekord pokonując amerykański Appalachian Trail o długości 3524,5 km w niecałe 46 dni. Film dostępny z polskimi napisami.

 Crossing Corsica

Francuski ultramaratończyk i wytwórca wina, François d’Haene próbuje przebiec Korsykę z północy na południe wzdłuż słynnego, 180-kilometrowego, górskiego szlaku GR20 w rekordowym czasie – poniżej 31 godzin i 6 minut.

 Aconcagua: A New Chance

Ultramaratonka Fernanda Maciel podjęła próbę zostania pierwszą kobietą, która wbiegnie na jeden z najwyższych szczytów świata – Aconcaguę (6961 m n.p.m.) – i wróci w jeden dzień.

 Travailen

W poniedziałek 24 marca 2014 roku, o północy, ultramaratończycy Ryan Sandes i Ryno Griesel wyruszyli w Góry Smocze, aby je przetrawersować i pobić ówczesny rekord prędkości wynoszący 60h i 29min.

 Run with the Flow

Stawiając sobie za cel pokonanie 80 km i wygraną w Wings for Life World Run 2016, ultramaratończyk Florian Neuschwander łączy nonkonformistyczny styl z pasją. Jego pragnieniem jest przebiegnięcie niemal niewyobrażalnego dystansu.

Lemawork Ketema: Keep on Running

Lemawork Ketema może rywalizować z najlepszymi na świecie. Uciekając z Etiopii przed opresyjnymi warunkami trafia do Austrii z nadzieją uzyskania obywatelstwa i spełnienia marzenia o udziale w IO.

Wszystkie powyższe produkcje i dziesiątki innych ze świata sportu można znaleźć na stronie Red Bull TV. Filmy można oglądać wygodnie na swoim smartfonie lub telewizorze. Aplikacja Red Bull TV dostępna jest na telefony z systemami iOS i Android, telewizory Smart TV oraz konsole do gier PlayStation i Xbox.

Źródło: Red Bull