W ramach akcji #BiegamDobrze teraz można wspierać polskich lekarzy

Choć w wyniku akcji #zostanwdomu biegacze musieli zrezygnować ze swojej ulubionej aktywności fizycznej, to nie oznacza, że pozostali bezczynni. Dzięki dostosowaniu platformy do zbiórek charytatywnych #BiegamDobrze, mogą teraz poprzez swoje sportowe zaangażowanie w akcję Daję100%, wspomóc pracowników służby zdrowia, którzy każdego dnia walczą o ludzkie życie.

Mechanizm akcji jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać ze specjalnie dostosowanego do jej potrzeb systemu #BiegamDobrze i założyć swoją charytatywną zbiórkę. Każdy uczestnik stawia przed sobą sportowe wyzwanie. Na tym etapie możemy puścić wodze fantazji. Np. za każde przekazane 50 zł zrobimy 50 brzuszków. Albo za każde uzyskane 500 zł przejedziemy na rowerze stacjonarnym 5 km. Więcej pomysłów na wyzwania znajduje się w specjalnie utworzonym poradniku.

Tym razem pieniądze uzyskanie ze zbiórki będą przeznaczone na zakup środku ochrony dla pracowników służby zdrowia, którzy z narażeniem życia walczą o zdrowie chorych dotkniętych koronawirusem. Wśród nich są również nasi koledzy i koleżanki z biegowych ścieżek, a także ratownicy medyczni, lekarze i wolontariusze, którzy dbają o bezpieczeństwo podczas imprez sportowych.

– Pozyskane w ten sposób środki pomoże nam przeznaczyć zebraną kwotę na zakup testów oraz odzieży ochronnej dla pracowników szpitali i pogotowia ratunkowego. Akcja trwa do 21 kwietnia 2020 r., a zebrane przez Was kwoty przeznaczymy w 100% na powyższy cel – deklarują przedstawiciele Fundacji Maraton Warszawski.

Już zbierają pieniądze

Wśród osób, które dołączyły do akcji #Daję100% jest Marta Sprawka, pasjonatka biegania, lekarz stażysta, pracownik oddziału hematologii oraz izby przyjęć. Mimo wielu zajęć, Marta w ciągu zaledwie 2 dni zebrała ponad 1000 zł na sprzęt dla medyków.

Wszystkie zebrane środki trafią do powołanej przez Naczelną Izbę Lekarską „Fundacji Lekarze Lekarzom”, która od 9 lat zajmuje się wsparciem finansowym i rzeczowym przedstawicieli środowiska medycznego będących w trudnej sytuacji życiowej.

Zachęć znajomych

W tym momencie pozostało spopularyzowanie naszej akcji charytatywnie. W ramach #Daję100% możemy zachęcać znajomych do udziału w zbiórce. Możemy także próbować ich przekonać do tego, aby sami zakładali własne zbiórki i stawiali sobie wyzwania. Warto także opublikować link do naszej zbiórki i relacje z naszych działań w social mediach. Tym samym nie tylko będziemy zbierać środki na szczytny cel, ale także zmotywujemy się do aktywności fizycznej.

Regulamin akcji dostępny jest na tej stronie internetowej.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski