Prezentacja medalu 20. PKO Poznań Maratonu z prestiżową nagrodą

Animacja prezentująca medal 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza została nagrodzona Silver Design Award w konkursie A’design, w kategorii film, video i animacja. Jest to jedna z najważniejszych na świecie nagród dla designerów. Twórcą wyróżnionej animacji jest studio Artmask Group, które zaprojektowało medal oraz całą oprawę graficzną imprezy.

Na nagrodzonej trzydziestosekundowej animacji drobne fragmenty scalają się w medal. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli zeszłoroczny bieg otrzymali trofeum zawierające napis „20 lat PKO Poznań Maraton” oraz wizerunek Macieja Frankiewicza pomysłodawcy i współtwórcy imprezy.

A’design! to dla branży designerskiej nagroda porównywalna z filmowymi Oscarami. Dla nagrodzonych stanowi przepustkę do prestiżu i rozgłosu oraz gwarantuje rozpoznawalność na rynku. Poznańska firma w zakończonej właśnie edycji A’Design & Competition konkurowała m.in. z takimi gigantami jak Fox News. Wręczenie nagród odbędzie się w Como we Włoszech, kiedy pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

To nie pierwsza nagroda, jaką uzyskała poznańska impreza. W roku 2019 roku koszulka z wzorem niczym z akwareli, którą biegacze mieli w pakiecie startowym 17. Poznań Maratonu, wygrała konkurs na najlepszą koszulkę.

Wyróżnienie zostało przekazane podczas konferencji Międzynarodowych Biegów Ulicznych i Długodystansowych (AIMS), która odbyła się w stolicy Estonii. Konkurencja była spora, bo zgłoszono ponad sto wzorów z najróżniejszych biegów całego świata.

Źródło: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji