Trener w zegarku Garmin

Garmin rozwija funkcję wirtualnego trenera, który pomaga przygotować plan treningowy i dostosować go do indywidualnych cech biegacza. Z funkcji Garmin Coach korzystać mogą użytkownicy zegarków m.in. Garmin vivoactive 4/4s, Venu, Forerunner 45, Forerunner 245/245 Music, Forerunner 945, a także w multisportowych zegarkach GPS z fenix 6.

Darmowe plany treningowe dla początkujących i średnio zaawansowanych biegaczy, którzy przygotowują się do biegu na dystansie 5 km, 10 km i 21,5 km przygotowywane są na podstawie danych o kondycji, informacji o liczbie dni treningowych i zakładanej dacie osiągnięcia celu.

Troje do wyboru

Po wybraniu jednego z trójki popularnych trenerów – Jeffa Gallowaya, Grega McMillana lub Amy Parkerson-Mitchell – biegacze mogą obejrzeć filmy z ich poradami, a także zapoznać się z artykułami na temat odżywiania, budowania formy i innych wskazówek przydatnych na początku biegowej przygody.

Każdy z trenerów oferuje plan oparty na innych założeniach treningowych, dlatego przed rozpoczęciem zapoznać się z propozycjami by wybrać najlepszy program dla siebie.

Wystarczy zegarek i chęci

Jak podkreśla Garmin, korzystanie z planu jest proste – po wgraniu treningu do kompatybilnego zegarka GPS Garmin, urządzenie wyświetla wskazówki dotyczące poszczególnych treningów, monitorując jednocześnie ich efekty. Dzięki temu każdy plan jest na bieżąco dopasowywany do postępów użytkownika, tak by osiągnąć założony na początku cel w wyznaczonym terminie.

W zależności od stopnia realizacji założeń treningowych, biegacze dostają różne podpowiedzi dotyczące odpoczynku, rozciągania i fizjologii, które wspomogą realizację planu.

Pełna lista urządzeń kompatybilnych z planami treningowymi Garmin Coach dostępna jest pod tym adresem.

Źródło: Garmin