Under Armour też ma buty z płytką węglową w podeszwie

Under Armour wprowadza na rynek buty UA HOVR Machina. Nowy model w ofercie amerykańskiej marki adresowany jest do biegaczy o stopie neutralnej, którzy walczą o jak najlepsze wyniki. Charakteryzuje się podeszwą o 8mm dropie wyposażoną w wypełnioną włóknem węglowym płytkę.

Jak informuje Under Armour, wyjątkową szybkość biegu w modelu  UA HOVR Machina zapewnia wbudowana w podeszwę płytka Pebax wypełniona włóknem węglowym, która odpowiada za sprężystość i odbicie.

Producent podkreśla, że to innowacja, która powstała na bazie inspiracji kolcami sprinterskimi. Cholewka nowego modelu wykonana jest z lekkiej i przewiewnej siatki engineered mesh.

Za sprężystą amortyzację odpowiedzialna jest natomiast nieobudowana podeszwa środkowa UA HOVR, która posiada zalety miękkiej amortyzacji przy zachowaniu niskiej wagi. Model męski w rozmiarze 42,5 waży 284 g, a damski w rozmiarze 37,5 – 241 g.

Buty UA HOVR Machina dostępne są na tej stronie i kosztują 689,99 złotych.

Buty i aplikacja mobilna

Buty w biegowej ofercie Under Armour na 2020 rok – w tym model UA HOVR Machina – pozwalają na bezprzewodowe połączenie z aplikacją mobilną, która monitoruje trening podczas jego wykonywania i daje wskazówki w czasie rzeczywistym.

Dzięki temu, biegacze mają mieć możliwość na bieżąco poprawiać jakość i skuteczność treningu. Aplikacja ma dostarczać danych na temat postawy w trakcie biegu. Ma to pomóc w określeniu, w jaki sposób przebyty dystans przekłada się na technikę biegu.

Zdaniem Under Armour powyższa funkcja ma za zadanie redukować ryzyko kontuzji i wspierać biegaczy w poprawie wyników. Już po zakończonym treningu, użytkownicy będą mogli przeanalizować m.in. kąt nachylenia swojej stopy przy uderzeniu o ziemię oraz czas kontaktu z podłożem.

Źródło: Under Armour