Biegun straszy „Gniewem Bosmana”

W dniach 4-5 lipca na terenie Adventure Parku Gdynia Kolibki oraz OCR Parku ponownie odbędzie się Festiwal Biegów Przeszkodowych Biegun OCR, tym razem pod hasłem „Gniew Bosmana”. Areną zawodów będzie tor o długości około 5km, na którym znajdzie się ponad 25 specjalnie skonstruowanych przeszkód. Organizatorzy zapowiadają, że nie zabraknie również utrudnień naturalnych. 

W pierwszym dniu wydarzenia odbędą się zmagania zawodników w ramach serii Open oraz Elite. Zawodnicy pierwszej z nich znów będą mogli się zjednoczyć, wystartować wspólnie i pomagać sobie na przeszkodach. Klasycznie będą mieli oni możliwość pokonania od jednego do trzech okrążeń trasy – ostateczny wybór należy do uczestników.

Zawodnicy kategorii Elite, tak jak bywało to w poprzednich edycjach, zmierzą się z dwoma okrążeniami trasy, a do przeszkody będą mieli tylko jedno podejście.

– Szykuje się prawdziwa sportowa rywalizacją bez możliwości powtórek. Nowy poziom OCR! – czytamy w komunikacie prasowym.

Dodatkowo na trasę Bieguna powraca flagowa przeszkoda w swojej pierwotnej postaci – „Zemsta NEPTUNA”.

Drugiego dnia zmagań całe rodziny będą mogły wziąć udział w kategorii Biegun Rodzinny. To specjalna formuła, w której uczestnicą rodzice wraz ze swoimi pociechami na uproszczonej trasie.

Dla osób, które nie brały jeszcze udziału w biegach typu OCR, mają obawy lub po prostu myślą, że nie dadzą rady (co oczywiste, jest założenie mylnym) przygotowaliśmy specjalną kategorię B4 – Before. Krótsza trasa, uproszczone przeszkody oraz przyjazna atmosfera to coś, co z pewnością przekona do siebie tych jeszcze niezdecydowanych amatorów biegów przeszkodowych – zachęcają organizatorzy.

Prawdziwą nowością podczas „Gniewu Bosmana” będzie pierwszy i jedyny w północnej Polsce tor NINJA TRACK – OCR 100, z którego zawodnicy będą mogli korzystać z w ciągu dwóch dni imprezy. Na pewno zweryfikuje on zwinność i sprawność podczas pokonywania przeszkód zarówno u dorosłych jak i najmłodszych uczestników. Tor przystosowany będzie dla dzieci już od 7. roku życia.

Źródło: Fundacja OCR Events