Już można poznać „Kod Zwycięstwa”. Na rynku debiutuje książka o ultrabiegaczach

Na rynku pojawiła się właśnie książka „Kod Zwycięstwa” autorstwa Przemysława Stupnowicza oraz Jakuba Maciejewskiego. To zbiór opowieści czołowych polskich ultramaratończyków m.in. Pawła Żuka, Patrycji Bereznowskiej i Małgorzaty Pazdy-Pozorskiej, a także legendarnego Scotta Jurka.

Jak to możliwe że potrafią przebiec sto, dwieście lub nawet trzysta kilometrów bez odpoczynku? Albo pokonują trasę o długości tysiąca kilometrów w dziesięć dni? Wbrew kontuzjom, nawet tym poważniejszym jak pęknięcie kości, wbrew ostrzeżeniom i mimo niedowierzaniu otoczenia, ultramaratończycy porywają się na ekstremalne dystanse – wielogodzinne i wielodniowe zawody albo czasem samotne biegi przez Appalachy czy z Polski do Hiszpanii.

– Przyjrzeliśmy się im dokładnie – w rozmowach, na zawodach, przy analizach medycznych i studiując uważnie ich osiągnięcia. Okazało się, że superbiegacze mają do opowiedzenia coś więcej niż tylko przepis na dobry trening, wzmocnienie mięśni i kondycji – ich walka z bólem, kryzysami psychicznymi, stresem i zmęczeniem jest uniwersalną receptą na pokonanie swoich własnych słabości – tłumaczą autorzy książki.

Ich zdaniem tytułowy „kod zwycięstwa” odnosi się do tajemnicy znajdującej się w człowieku. Na kartach wydawnictwa starają się przedstawić sekrety wytrzymałości ultrabiegaczy.

Książka składa się z opowieści na temat doświadczeń m.in. Pawła Żuka, Patrycji Bereznowskiej, Augusta Jakubika, Mileny i Bartka Grzegorczyków, Małgorzaty Pazdy-Pozorskiej, Scotta Jurka i Dariusza Strychalskiego.

Wszystkie materiały zebrali trener i ultramaratończyk Przemysław Stupnowicz oraz dziennikarz, publicysta Jakub Maciejewski.

Książka „Kod Zwycięstwa” kosztuje 35 złotych i można ją zamówić w przedsprzedaży na tej stronie. Wydawnictwo ma pojawić się również wkrótce w ofercie księgarni internetowych.

 red