Rusza Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge

Już 14 czerwca odbędzie się wirtualna impreza Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge, podczas której uczestnicy będą rywalizować online w wyścigu kolarskim na dystansie 40 km. Dla tych, którzy wybierają aktywność na świeżym powietrzu, przygotowano dodatkowo dwa wyzwania – biegowe i rowerowe.

Wirtualny wyścig kolarski to propozycja dla kolarzy lubiących rywalizację. Impreza rozpocznie się w niedzielę, 14 czerwca o godz. 9:00. Zawody zostaną rozegrane na 40-kilometrowej trasie etapu kolarskiego 5150 Warsaw.

– Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Wszystkim brakuje wspólnych startów oraz emocji związanych z rywalizacją ramię w ramię. 14 czerwca mieliśmy się spotkać podczas zawodów triathlonowych 5150 Warsaw, ale jak wiadomo pandemia pokrzyżowała nam plany. Musimy się zjednoczyć, by ją pokonać, ale nie chcemy zupełnie rezygnować z naszych sportowych pasji – powiedział Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy 5150 Warsaw.​

IRONMAN 5150 Warsaw

Wirtualne zmagania będą możliwe dzięki aplikacji Rouvy, która wykorzystuję technologię rozszerzonej rzeczywistości – Augmented Reality.

Aby wziąć udział w wyścigu, konieczne jest posiadanie interaktywnego trenażera kolarskiego. W pakiecie startowym zawodnik otrzyma 30-dniowy dostęp do aplikacji Rouvy, a przebieg zawodów będzie transmitowany na żywo na Facebooku.

Nagrodą dla 5 najszybszych osób w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn będzie bezpłatny start w zawodach 5150 Warsaw 2021.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w wyzwaniu biegowym lub rowerowym wystarczy w okresie 14-30 czerwca jednorazowo pokonać dystans 40 km rowerem lub przebiec 10 km i zarejestrować swój wysiłek za pomocą jednej z popularnych aplikacji treningowych, kompatybilnych z platformą MyVRace. Dystanse odpowiadają długości tras etapu kolarskiego i biegowego podczas 5150 Warsaw.

Można wystartować za darmo

Dzięki współpracy z Citi Handlowy udział w wyzwaniu jest bezpłatny, ale każdy zawodnik może dobrowolnie dołożyć swoją „cegiełkę” na walkę z pandemią COVID-19. W trakcie rejestracji będzie można bowiem przekazać dowolną kwotę pieniędzy na rzecz akcji #CisiBohaterowie. Zbiórka prowadzona jest też równolegle na platformie crowdfundingowej Planet Heroes.

Citi Handlowy od samego początku aktywnie wspiera walkę z pandemią koronawirusa. Jednym z działań jest akcja #CisiBohaterowie, prowadzona przez Fundację Citi Handlowy na rzecz służb medycznych. Do tej pory wolontariusze Citi przygotowali i dostarczyli w ramach tej inicjatywy już ponad 8,3 tysiąca pełnowartościowych posiłków dla ratowników medycznych z Warszawy i Olsztyna.

Kolejnym celem dla złagodzenie skutków COVID-19 jest zbiórka środków na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnostyki osób zakażonych koronawirusem dla Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

Taki sprzęt, w tym mobilne ultrasonografy, sprawi, że ratownicy będą mogli szybciej kwalifikować pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-COV-2 do testów, a także badać osoby, które trafiają pod ich opiekę z powodów niezwiązanych bezpośrednio z zakażeniem koronawirusem – np. w wyniku wypadku lub nagłej choroby.

– Mamy nadzieję, że dzięki otwartej formule projektu, a także braku opłaty za udział w nim, Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge stanie się świetną okazją do wspólnej zabawy i rywalizacji. Nie tylko dla triathlonistów, którzy mieli 14 czerwca wystartować w zawodach 5150 Warsaw, ale też dla całej społeczności aktywnych osób, które poszukują ciekawych inicjatyw w tym trudnym sezonie, stojącym pod znakiem wielu odwołanych, popularnych imprez sportowych – powiedział Łukasz Maleszewski.

Udział w zawodach potwierdzili m.in. profesjonalni triathloniści: Tomasz Brembor, Aleksandra Jędrzejewska, Sergiy Kurochkin, Paulina Kotfica oraz paraolimpijczycy: Natalia Partyka, Maciej Lepiato.

Zapisy na imprezę przyjmowane są na platformie slotmarket.pl

Źródło: Sport Evolution