21. PKO Poznań Maraton przełożony na przyszły rok

Organizatorzy 21. PKO Poznań Maratonu poinformowali dzisiaj, że ze względu na trwającą epidemię koronawirusa przekładają imprezę na 17 października 2021 roku.

 – W organizacji naszych imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic się zmieniło. Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie zawodników, mieszkańców, kibiców, a także naszych pracowników i wolontariuszy – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor PKO Poznań Maratonu. – Zdaję sobie sprawę, że wielu zawodników czekało na ten start, jednakże w dobie pandemii decyzja o przeniesieniu maratonu wydaje nam się jedyną słuszną – dodaje.

Biegacze, którzy znaleźli się na liście startowej tegorocznej edycji maratonu, mogą przenieść swoją opłatę (z tzw. gwarancją niezmienności ceny) na nowy termin imprezy lub wystąpić o zwrot wpisowego. Każdy z uczestników wybór zaznacza na swoim indywidualnym profilu zawodnika. Aby otrzymać zwrot pieniędzy wystarczy zalogować się na tej stronie internetowej, wybrać jedną z opcji i kliknąć „wyślij”.

– Decyzję każdego z zawodników otrzymamy automatycznie przez nasz system informatyczny, nie trzeba do nas dzwonić, czy wysyłać maila – mówi Monika Prendke, Kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu POSiR.

21. PKO Poznań Maraton miał odbyć się 18 października. Na tegoroczną edycję w sumie zapisało się 1761 zawodników, z czego 1193 miało nadany numer startowy. Impreza nie odbędzie się po raz pierwszy w historii.

Plan B wchodzi w życie

Organizatorzy 21. PKO Poznań Maratonu zachęcają do udziału w alternatywnym wydarzeniu. Tym samym realizują zapowiedziany w maju br. w wywiadzie dla programu „Bez zadyszki” tzw. Plan B. Jest nim, podobnie jak w większości imprez biegowych, organizacja przez POSiR biegu wirtualnego.

Wkrótce poznamy więcej szczegółów wydarzenia, które ma już swoją nazwę: PKO Poznań Virtual Run. Organizatorzy uchylają „rąbka tajemnicy” i zapowiadają, że event zostanie zorganizowany  w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną, a uczestnicy będą mieli do wyboru start na dystansach: 5 km, 10 km, półmaratonu oraz maratonu.

Źródło: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji