Dodatkowe miejsca na bieg na szczyt narciarskiej skoczni w Zakopanem

W piątek, 24 lipca, o godzinie 12:00 uruchomiona zostanie dodatkowa tura rejestracji na Red Bull 400 w Zakopanem, które odbędzie się planowo 15 sierpnia 2020 roku. Trzecia edycja biegu na szczyt Wielkiej Krokwi została podzielona na trzy osobne wydarzenia. W związku z ogromnym zainteresowaniem i ekspresowym wyprzedaniem pakietów pierwszej puli, listy startowe na każdy z biegów zostały powiększone o dodatkowe 50 miejsc.

Red Bull 400 to sprint od podstawy, na szczyt narciarskiej skoczni. Przewyższenie na Wielkiej Krokwi wynosi ponad 130 metrów, a nachylenie trasy w najbardziej stromym miejscu sięga ponad 37 stopni. Uczestnicy mają 15 minut na wdrapanie się na szczyt, ale najszybsi robią to w niecałe 4 minuty!

– Szalony pomysł z tym wbieganiem na skocznię, ale bardzo fajny, widać, że ludziom się podoba, to zawsze jakaś inna odmiana wysiłku. Na pewno jest ciekawiej, niż po płaskim – śmieje się Adam Małysz, ambasador Red Bull 400.

150 miejsc czeka

W celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa 15 sierpnia odbędzie się nie jedna, a trzy osobne imprezy: „Rozbieg” (start o godz. 9:30), „Ku słońcu” (start o godz. 13:00) i „Wieczorne sprinty” (start o godz. 16:30). Liczba miejsc jest ograniczona do 200 osób na wydarzenie.

Do każdej z list liczących już 150 zapisanych osób, dołączy kolejnych 50 szczęśliwców. Wszystko wskazuje na to, że miejsca znikną w kilka minut po godzinie 12:00, w piątek 24 lipca, kiedy to wystartują zapisy. Kolejny rok z rzędu partnerem imprezy jest firma New Balance. Każdy z uczestników otrzyma w pakiecie startowym koszulkę techniczną NB, a po biegu pamiątkowy medal. Opłata startowa wynosi 99 złotych.

Jedna szansa

W 2019 roku w Zakopanem najlepszy okazał się Tomas Celko, który w biegu finałowym wbiegł na najsłynniejszą skocznię narciarską w Polsce w czasie 3 minut 51 sekund i obronił zwycięski tytuł z pierwszej edycji. Najszybszą z kobiet była Magdalena Kozielska, z wynikiem 4 minut 51 sekund.

W tym roku, ze względu na zmianę formuły nie odbędą się biegi finałowe i sztafety. Uczestnicy będą musieli dać z siebie wszystko za pierwszym razem, każdy z nich będzie miał tylko jedną szansę na uzyskanie jak najlepszego czasu. O kwalifikacji generalnej będą decydowały czasówki.

Imprezy organizowane w COS OPO Zakopane są częścią cyklu wyścigów Red Bull 400, które w 2020 roku, po zmianach kalendarzowych, odbędą się na skoczniach narciarskich w 8 krajach: Bośni i Hercegowinie, Polsce, Słowacji, Finlandii, Kazachstanie, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Austrii.

Zapisy i dodatkowe informacje dostępne na redbull.pl/400

mat. pras.

fot. Marcin Kin