Garmin jeszcze mocniejszy w analizie danych fizjologicznych

Garmin poinformował o przejęciu Firstbeat Analytics Oy, firmy wyspecjalizowanej w przeprowadzaniu pomiarów oraz analiz danych fizjologicznych dokonywanych przez urządzenia, które monitorują m.in. stan zdrowia, kondycję i wydolność. 

Firstbeat Analytics to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm zajmujących się analizą pomiarów fizjologicznych. Od prawie dwóch dekad tworzy algorytmy, które przetwarzają m.in. informacje o rytmie serca i inne dane z czujników w urządzeniach wearables takich jak np. zegarki sportowe.

Na podstawie analizy parametrów, urządzenia wearables mogą przedstawić wskazówki i porady, które pomagają poprawić wydolność i samopoczucie. Wykorzystując dane takie jak zmienność rytmu serca (HRV), Firstbeat Analytics łączy fizjologię z matematyczną wiedzą, aby zapewnić najbardziej zaawansowane dane dotyczące poziomu stresu, jakości snu, pułapu tlenowego, stanu wytrenowania, efektów treningu, oddychania, spalonych kalorii i wielu innych parametrów. Dane te pozwalają użytkownikom na podejmowanie lepszych, bardziej świadomych decyzji dotyczących treningu i regeneracji.

– Po ponad dziesięciu latach korzystania z innowacyjnych rozwiązań analitycznych firmy Firstbeat w naszych produktach, cieszymy się, że pracownicy Firstbeat Analytics dołączą do zespołu Garmin. Wraz z zespołem fizjologów, naukowców i inżynierów chcemy dostarczyć naszym klientom niezrównaną technologię, która pomoże poprawić wydolność, zaplanować regenerację i monitorować stan zdrowia. Połączenie wiedzy i najlepszych rozwiązań technologicznych sprawi, że staniemy się liderem w dziedzinie pomiarów i analizy danych fizjologicznych  – mówi Cliff Pemble, prezes i dyrektor generalny firmy Garmin.

Siedziba Firstbeat Analytics znajduje się w Jyvaskyla w Finlandii i będzie nadal działać w tym miejscu. Warunki finansowe przejęcia nie zostały ujawnione.

Źródło: Garmin