Patrycja Bereznowska wygrała ultramaraton w Portugalii. 281 km w morderczym upale

Patrycja Bereznowska w sobotę wygrała bieg Portugal 281 Ultramarathon, który odbył się Beira Baixa. Polka w ciągu 41 godzin i 10 minut pokonała dystans 281 km i zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet i trzecie w klasyfikacji Open. Wynik, który osiągnęła to nowy rekord imprezy.

Zawodnicy zmagali się nie tylko z dystansem ale również z bardzo wysoką temperaturą. W tych wymagających warunkach świetnie spisała się Patrycja Bereznowska, która na mecie biegu zameldowała się jako pierwsza kobieta po upływie nieco ponad 41 godzin.

Najlepszy wśród mężczyzn Portugalczyk Vitor Rodrigues finiszował około dwie godziny wcześniej.

Warto jednak zauważyć, że zwyciężczyni ubiegłorocznego ultramaratonu Badwater 135 i rekordzistka Spartathlonu zajęła miejsce na podium biegu w Portugalii i była trzecia w kategorii Open.

W pokonanym polu Polka pozostawiła m.in. reprezentującego gospodarzy Joao Oliveira, czterokrotnego tryumfatora imprezy w Beira Baixa.

Bieg w Beira Baixa był pierwszym portugalskim biegowym wydarzeniem na dystansie ultra po pandemii koronawirusa.

Bieg rozpoczął się w czwartek, 23 lipca. W zawodach wystartowało około 100 uczestników, wśród których nie brakowało gospodarzy oraz biegaczy z Hiszpanii, Włoch i Polski.