„Rozbiegani” ruszają w góry. W weekend radiowe relacje z Lądka Zdroju

Radiowa „Czwórka” zaprasza na kolejne audycje poświęcone najważniejszym dla biegaczy imprezom sportowym. Tym razem ekipa „Rozbieganych” odwiedzi Lądek Zdrój, gdzie odbędzie się Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Relacje z przebiegu zawodów, sposoby na przetrwanie w górach 240 kilometrów, rozmowy z doświadczonym zawodnikami o skrajnym wycieńczeniu oraz o tym, dlaczego biegacze wracają na trasę tego morderczego biegu – to wszystko w audycjach Kariny Terzoni już w najbliższy weekend.

Festiwal w Lądku Zdroju to aż osiem biegów na różnych trasach i dystansach: od 10 km aż do 240 km. Rozpocznie się już w czwartek, 16 lipca po południu. Jako pierwsi wystartują amatorzy najdłuższych tras: Biegu 7 szczytów (240 km) oraz Super Trail 130 (130 km). Na piątek przewidziane są biegi K-B-L (110 km) oraz Golden Mountains Trail GTS (33 km), a w sobotę wybiegną uczestnicy biegów: Ultra Trail (68 km), Złoty Maraton (45 km) oraz Złoty Półmaraton (21 km). Niedzielę zakończy bieg Trojak Trail (10 km).

Kogo będzie słychać?

Czwórka będzie relacjonować przebieg tych zawodów w weekendowych wydaniach audycji „Rozbiegani”. Gośćmi piątkowego programu (17 lipca o godz. 9:00) będzie m.in. Piotr Hercog, organizator biegów górskich na Dolnym Śląsku, trener sportowy i biegacz – członek Salomon Suunto Team specjalizujący się w ultramaratonach górskich i pierwszy zawodnik spoza Rosji, który wygrał ekstremalny Baikal Ice Marathon, a także Bartłomiej Przedwojewski – lekkoatleta specjalizujący się w biegach długich, srebrny medalista w mistrzostwach świata w biegach górskich w 2001 roku, członek międzynarodowego zespołu biegaczy górskich Teamu Salomon Elite 2020.

Prowadząca audycję Karina Terzoni porozmawia z nimi o najdłuższych, a zarazem najtrudniejszych trasach na biegu, a także o rekordzistach tych dystansów.

Z kolei w sobotę (18 lipca o godz. 13:00) tematem audycji będą m.in. patenty na przetrwanie w górach 240 kilometrów. Gościem programu będzie Rafał Kot, popularny „Górala z Mazur”, jeden z najlepszych ultramaratończyków górskich w północnej Polsce, który opowie m.in. o podwójnym „wbiegnięciu na Mount Everest” oraz udziale w chorwackim 100 Miles of Istria oraz Rafała Bielawę – rekordzistę Głównego Szlaku Sudeckiego. Będzie mówił m.in. o halucynacjach, skrajnym wycieńczeniu oraz o tym, dlaczego biegacze wracają na trasy morderczych biegów.

Relacje z zawodów pojawią się także w piątkowym programie „Czwarty Bieg” oraz sobotnich „Pasjonautach”.

Czwórki można słuchać w Internecie, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

mat. pras.