Triathloniści już biegają w nowych butach New Balance z węglową płytką

Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy model butów startowo-treningowych od New Balance – FuelCell TC. W Polsce pierwsi w trybie zawodów mogli sprawdzić go triatloniści, którzy podzielili się pierwszymi wrażeniami.

W miniony weekend w Bełchatowie Łukasz Kalaszczyński po emocjonującym pościgu odrobił ponad dwie minuty straty z pływania, uzyskał najlepszy czas na bieganiu i wygrał Lotto Triathlon Energy na dystansie ¼.

Pierwszy start w nowych butach i od razu wygrana (śmiech). To model, w którym bardzo wyraźnie czuć oddawanie energii, zapewniają dynamikę w każdym kroku. Chwilę zajęło mi przyzwyczajenie się do dość wysokiego dropu, ale na zawodach już tego nie czułem, a właściwie nic nie czułem, bo buty są lekkie oraz bardzo wygodne – praktycznie nie czuć ich na nogach– ocenia Łukasz Kalaszczyński.

W Bełchatowie znakomity start zaliczyła również Ewelina Wołos, która finiszując w modelu FuelcCell TC również wygrała zawody.

Przede wszystkim te buty są wyjątkowo lekkie. W trakcie biegu czuć jak pracują przy każdym kontakcie z podłożem. Są szybkie, choć na zakrętach w deszczu można odczuć spadek przyczepności. Co jest istotne, nie tylko dla triatlonistów biegających często bez skarpetek, buty są bardzo wygodne, a ich wewnętrzna bezszwowa budowa zapewnia komfort nawet gołym stopom. Wizualnie buty są też bardzo ładne – podsumowuje biegaczka.

FuelCell TC to najbardziej zaawansowany technologicznie model New Balance, który reprezentuje najnowszą generację butów wyposażonych w płytkę z włókna węglowego.

Źródło: New Balance