Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju z nową datą. COVID-19 ustąpi do października?

11. TAURON Festiwal Biegowy odbędzie się w nowym terminie 2-4 października 2020 roku. Nie zmienia się za to lokalizacja wydarzenia. Pozostaje nią Krynica-Zdrój i Beskid Sądecki. – Wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w województwie małopolskim i zwiększenie rygoru sanitarnego w regionie, a w szczególności w powiecie nowosądeckim, skłoniły nas do podjęcia decyzji o zmianie terminu imprezy – poinformowali organizatorzy.

– Decyzja o przesunięciu imprezy w czasie jest dla nas trudna, ale podejmujemy ją z pełną odpowiedzialnością. Zdrowie uczestników i gości imprezy w dobie pandemii COVID-19 jest dla nas priorytetem – czytamy komunikacie.

Jak poinformowali organizatorzy, opłaty startowe wniesione przez uczestników 11. TAURON Festiwalu Biegowego automatycznie zostają przeniesione na nowy termin wydarzenia.

Uczestnikom, którzy nie zdecydują się wystartować w 11. TAURON Festiwali Biegowym przysługuje prawo do zwrotu wniesionej opłaty startowej lub możliwość przeniesienia opłaty na kolejną edycję Festiwalu w 2021 roku. Organizatorzy zapowiadają, że zwroty będą realizowali w terminie maksymalnie 180 dni.

Przeniesienie opłaty startowej na rok 2021 (12. Festiwal Biegowy) można zgłaszać do dnia 4.09.2020 r. na adres e-mail: rejestracja2021@festiwalbiegow.pl. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia.

Rezygnację z udziału w 11. TAURON Festiwalu Biegowym można zgłaszać do dnia 4.09.2020 r. na adres e-mail: rezygnacja@festiwalbiegow.pl. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia, kwotę i datę zapłaty, a także numer rachunku bankowego do zwrotu.

– Planujemy, że w dniach 2-4 października spotkamy się z uczestnikami imprezy i w komfortowych, a przede wszystkim bezpiecznych warunkach pobiegniemy razem przez Beskid Sądecki. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami miasta Krynica-Zdrój oraz władzami woj. małopolskiego, administracją rządową oraz służbami sanitarnymi a także podmiotami współpracującymi przy organizacji 11. TAURON Festiwalu Biegowego i mediami obsługującymi wydarzenie. Na bieżąco wdrażane są wszelkie wytyczne i zarządzenia dot. przygotowania imprezy – podkreślili organizatorzy.

11. Tauron Festiwal Biegowy miał się odbyć w terminie 11-13 września. Program imprezy obejmuje blisko 30 biegów i marszów nordic walking. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszą się biegi górskie.

Źródło: Fundacja Festiwal Biegów