2. Memoriał Ireny Szewińskiej w gwiazdorskiej obsadzie. Bilety wciąż dostępne

Dwukrotny mistrz świata w skoku o tyczce Amerykanin Sam Kendricks potwierdził, że wystartuje 19 sierpnia w 2. Memoriale Ireny Szewińskiej, który odbędzie się na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Wydarzeniem mityngu będzie również atak Marcina Lewandowskiego na rekord Polski na 2000 metrów.

Plejada biegowych gwiazd w Bydgoszczy

Adam Kszczot, jeden z najlepszych na świecie zawodników w biegu na 800 metrów będzie miał sporą konkurencję, choćby piątego obecnie na świecie Australijczyka Petera Bola. Z kolei w rywalizacji na 100 metrów kobiet razem z Ewą Swobodą wystąpią bardzo szybkie rywalki – Szwajcarka Aila Del Ponte i Niemka Rebekka Haase.

Na bieżni bydgoskiego stadionu zobaczymy inne polskie gwiazdy żeńskich biegów, m.in. Justynę Święty-Ersetic na 400 metrów, czy Sofię Ennaoui na 800 metrów. Polki będą miały godne rywalki, m.in. Brytyjki Jemmę Reekie i Laurę Miur, czyli zawodniczki, które mają odpowiednio drugi i trzeci najlepszy czas w tym sezonie na świecie na 800 metrów.

Z kolei ostatnim punktem memoriału będzie próba pobicia rekordu kraju na dystansie 2000 metrów w wykonaniu Marcina Lewandowskiego.

– Nasi zawodnicy w tym roku mają spory problem, by móc rywalizować z najlepszymi obcokrajowcami. Zrobiliśmy wszystko, by w Bydgoszczy na Memoriale Ireny Szewińskiej mogli się z nimi mierzyć. W niektórych konkurencjach mamy takie pojedynki jak w mistrzostwach Europy – dodaje Wolsztyński.

Silna tyczka i inne dyscypliny

Rywalizacja tyczkarzy z Samem Kendricksem na czele zapowiada się pasjonująco, ale i w innych konkurencjach, choćby w pchnięciu kulą, gdzie walczyć będzie trzech zawodników z najlepszymi w tym roku wynikami, czyli Michał Haratyk, Chorwat Filip Mihaljević i Włoch Leonardo Fabbri, a do tego jeszcze wracający po kontuzji Konrad Bukowiecki, będzie bardzo ciekawie.

Kibice z pewnością z uwagą będą śledzić także konkurs w skoku wzwyż kobiet, w którym wystąpią m.in. wicemistrzyni świata z Dauhy Jarosława Mahuczich i jej rodaczka Julija Łewczenko, uchodząca za jedną z najpiękniejszych lekkoatletek, czwarta w Dausze. Łewczenko dobrze zna bydgoski stadion, bo trzy lata temu zdobyła tu złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy.

Z dwiema Ukrainkami walczyć będzie Polka Kamila Lićwinko, która w stolicy Kataru była piąta. Zapowiada się zatem konkurs na najwyższym poziomie, a niewykluczone, że rekord mityngu należący do Blanki Vlasić (2.05) jest zagrożony.

Bilety wciąż w sprzedaży

Wciąż jeszcze dostępne są bilety na Memoriał, choć liczba miejsc na stadionie jest zredukowana, zgodnie z aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Wejściówki w cenach od 10 do 20 zł (normalne) i od 5 do 10 zł (ulgowe) dostępne są w portalu ticketmaster.pl i w wielu punktach stacjonarnych, m.in. wszystkich salonach Media Markt.

Organizatorzy Memoriału zapraszają kibiców do rejestracji klubów kibica. Każda zarejestrowana grupa na stronie internetowej www. bydgoszczcup.pl otrzyma możliwość darmowego wstępu na zawody.

– Jesteśmy bardzo stęsknieni startów przed polskimi kibicami. Zapraszamy wszystkich na trybuny – mówi Justyna Święty-Ersetic, najlepsza polska biegaczka na dystansie 400 metrów.

2. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy rozpocznie się w środę, 19 lipca, o godz. 18 na stadionie Zawiszy.

Sponsorem generalnym 2. Memoriału Ireny Szewińskiej jest firma Anwil S.A., a organizację zawodów wsparły także m.in. samorząd województwa kujawsko-pomorskiego i miasto Bydgoszcz.

mat. pras.

fot. Paweł Skraba