Morski Komandos wystartuje zgodnie z planem

Przed nami kolejna edycja legendarnego Biegu Morskiego Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Mimo trwającej pandemii koronawirusa ten jeden z najbardziej wymagających militarnych biegów terenowych w Polsce odbędzie się w w Gdyni w ostatni weekend sierpnia.

Impreza kierowana jest do szerokiego grona sportowego oraz militarnego – żołnierzy, członków wszelkiego rodzaju służb mundurowych, a także biegaczy nie związanych z mundurem. – To nie będzie tylko bieg z przeszkodami, to będzie wyzwanie, test siły charakteru i umiejętności pracy w zespole – wyjaśniają organizatorzy.

Najwięksi śmiałkowie będą mierzyć się z wymagającą trasą o długości 23 km, w kategoriach: Hard, Hard X, Hard Historyczny, Team. Swoich sił będzie można też spróbować na skróconej trasie o długości ok 11 km, w kategoriach Sprint i Team Sprint.

W sobotę, 29 sierpnia pierwszy start zaplanowano przed świtem, o godzinie 4 .45. Wtedy na trasę wyruszą uczestnicy kategorii Hard Historyczny w pełnym umundurowaniu i z karabinami ćwiczebnymi. Następnie starty w kolejnych siedmiu kategoriach indywidualnych i zespołowych na trasach Sprint – 11 km oraz Hard 22 km.

Drugi dzień imprezy to wyzwanie dla najmłodszych, czyli Bieg Małego Komandosa w kategoriach wiekowych 3 -16 lat, na dystansach od 0,2 do 2,5 km.

– Atmosfera szalonej rywalizacji dzieci na terenowej trasie pełnej „komandoskich” przeszkód udziela się rodzicom i kibicom, jest na prawdę na co popatrzeć! Ostatnim etapem BMK jest Operacja Rekrut. W tej kategorii rywalizację może podjąć każdy amator biegania i dobrej zabawy. Udział stwarza idealną okazję do zapoznania się z terenową trasą, z którą dzień wcześniej mierzą się zawodnicy Biegu Morskiego Komandosa – zachęca Fundacja OCR Events, która stoi za tym wydarzeniem.

Impreza organizowana jest przez Kolibki Adventure Park Gdynia, Fundację OCR Events oraz przy współpracy ze strategicznym partnerem jakim jest Miasto Gdynia.

mat. pras.