Wirtualny Bieg Fabrykanta już wystartował

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku Bieg Fabrykanta odbywa się w wersji wirtualnej. Rywalizacja rozpoczęła się 21 sierpnia i potrwa do 30 sierpnia 2020. Nie oznacza to jednak, że zapisy zastały już zamknięte. Wszyscy biegacze, którzy będą chcieli sprawdzić się na swojej ulubionej 10 km trasie i zdobyć pamiątkowy medal mogą zapisywać się do ostatniego dnia trwania wydarzenia. 

W Wirtualnym Biegu Fabrykanta weźmie udział m.in. Marta Bukowska, zwyciężczyni z 2019 roku. Pobiegnie na swojej ulubionej trasie.

–  Jak zapewne spora część z nas ubolewam, że w 2020 roku nie będę miała okazji stanąć w tłumie biegaczy na linii startu. Jednak trzeba dostosować się do aktualnie panującej sytuacji. Pobiegnijmy wirtualnie, dla siebie, dla zdrowia, dla zabawy, dając z siebie tyle, ile fabryka da – powiedziała.

Wirtualny Bieg Fabrykanta to szansa dla każdego na ukończenie rywalizacji, w której nie będzie żadnego limitu czasu. Nie zabraknie również medali oraz wyników „live”. Rywalizacja wystartowała 21 sierpnia o godzinie 18:00, a zakończy się 30 sierpnia o godzinie 20:00.

Godziny startu i zakończenia rywalizacji nie są przypadkowe, co roku właśnie w tych godzinach uczestnicy Biegu Fabrykanta rywalizowali na ulicach Łodzi – mówi Bartłomiej Sobecki organizator wydarzenia. – Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, każdy może pobiec 10 km w ramach naszej imprezy w dowolnym miejscu, smaczku rywalizacji dodaje również możliwość zostanie pierwszym wirtualnym liderem biegu – dodaje.

Biegi Małego Fabrykanta

W Wirtualnym Biegu Małego Fabrykanta mogą wystartować dzieci urodzone w 2005 roku oraz młodsze. Dla dwóch najstarszych grup rocznikowych obowiązywać będą zasady jak w biegu głównym, należy przesłać wynik na podstawie którego prowadzona będzie klasyfikacja. Dla młodszych uczestników ma to być forma aktywnej zabawy np. na dystansach od 300 do 600 metrów.

mat pras.