Witold Bańka z rekordem życiowym na 1 milę. Promował ideę #PLAYTRUE

Witold Bańka wrócił na bieżnię w wielkim stylu i ustanowił swój nowy rekord życiowy na dystansie 1 mili. Szefa Światowej Agencji Anty-dopingowej (WADA) wspierała Joanna Jóźwik – od rozgrzewki, po zającowanie na ostatnich 800m. Sędzią i komentatorem tego starcia był Tomasz Smokowski. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na szalenie ważny aspekt sportu: #PLAYTRUE!

Akcja miała miejsce w minioną środę, 12 września na stadionie Agrykoli w Warszawie. Wyzwanie ustanowienia rekordu życiowego na dystansie 1 mili, w ramach naszej Wirtualnej 1 MILI, podjął Witold Bańka – były sprinter, były minister sportu, a dzisiaj szef Światowej Agencji Anty-dopingowej WADA. W wyzwaniu wspierała go jedna z najlepszych biegaczek średniodystansowych w historii polskiej lekkoatletyki, Ambasadorka 1MILI, Joanna Jóźwik.

Nad całością czuwał i bieg komentował Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy i współorganizator 1MILI. Udało się! Witold Bańka dobiegł do mety z rewelacyjnym czasem 5:24.34.

Polecamy krótką relację filmową z tego wydarzenia przygotowaną przez WADA i cykl mityngów lekkoatletycznych 1Mila.pl:

– Gorąco dziękujemy i gratulujemy Panu Witoldowi Bańce! Teraz możemy wspólnie trzymać kciuki za Asię! Przed nią start na 800 m na Memoriale Ireny Szewińskiej (19 sierpnia), potem na Memoriale Kusocińskiego (25 sierpnia) i walka o medal na Mistrzostwach Polski we Włocławku (28-30 sierpnia). Życzymy jej pobicia rewelacyjnego wyniku z ostatniego mityngu w Warszawie ( 800m w 2:01.20) – napisali organizatorzy po środowym biegu.

Celem akcji było m.in. dorzucenie przez Bańkę swojej 1 mili do charytatywnego Teamu Joanny Jóźwik. Więcej o akcji charytatywnej „Biegać każdy pomoże” w ramach Wirtualnej 1MILI możecie przeczytać na tej stronie internetowej. 

– Przede wszystkim chodziło jednak o zwrócenie uwagi na szalenie ważne zagadnienie czystości w sporcie. Sport – zarówno zawodowy, jak i amatorski – musi być czysty! Bez dopingu! #PLAYTRUE – podsumowali organizatorzy zawodów 1 Mili.

Źródło: 1Mila.pl, WADA