Bez Piły w tym roku. Jubileuszowy półmaraton musi poczekać

Pierwotnie 30. Półmaraton Signify Piła miał się odbyć 6 września, następnie z powodu pandemii został przeniesiony na 25 października. Dzisiaj organizatorzy poinformowali, że odwołują tegoroczną edycję imprezy. 

– Mieliśmy nadzieję, że w naszym biegu będzie mogło wziąć udział ponad 1000 zawodników. Niestety utrzymująca się pandemia COVID-19 i obowiązujące aktualnie przepisy pozwalają na start do 250 uczestników. Ponadto w dalszym ciągu obowiązują restrykcyjne przepisy sanitarne, których nie jesteśmy w stanie spełnić w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników i osoby pracujące podczas imprezy – napisali organizatorzy w komunikacie.

Półmaraton w Pile został przełożony na przyszły rok. Bieg odbędzie się 5 września 2021 roku. Organizatorzy podjęli decyzję, że wszyscy zgłoszeni do tegorocznej edycji, którzy mają opłacone pakiety startowe będą automatycznie przeniesieni na nowy termin.

Osoby, które chcą zwrot opłaty startowej proszone są o kontakt z organizatorem drogą mailową do dnia 24 października 2020 na adres: info@pila.halfmarathon.pl podając imię i nazwisko, nadany numer startowy oraz swoje konto bankowe.

Jubileuszu nie będzie

Bieg w Pile rozgrywany jest nieprzerwanie od 1991 roku. W pierwszych dziewięciu edycjach zawodnicy rywalizowali na dystansie 15km, a impreza nosiła nazwę „Pilska Piętnastka” . Od 2000 roku  zawody odbywają się na dystansie 21,097km w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie.

Ze względu na pandemię koronawirusa i przeniesienie terminu biegu w tym roku  najszybszych zawodników i zawodniczki w kraju wyłonił półmaraton, który odbył się 4 września w Bydgoszczy. Mistrzami Polski zostali Adam Nowicki i Angelika Mach.

Rekord frekwencji pilskiej imprezy padł dwa lata temu i wynosi 3825 zawodników.

red