Dzisiaj Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000m. Gdzie obejrzeć bieg?

Dzisiaj na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu odbędą się Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000m.  Na listach startowych zawodów znajduje się aż ponad 100 biegaczy. Początek zmagań już o 16:55.  Bezpośrednią transmisję z Karpacza przeprowadzi internetowa telewizja Sportizo.pl

Wkomponowany między wzgórza, nad którymi w tle dominuje główne pasmo Karkonoszy, obiekt w Karpaczu jest jednym z najbardziej malowniczych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Dzisiaj obiekt ten będzie areną walki o medale Mistrzostw Polski na dystansie 10 000m zawodników i zawodniczek w kategorii seniorów a także biegaczy do lat 23.

Będzie transmisja na żywo

Początek zawodów o godzinie 16:55. Rywalizację mężczyzn w kategorii seniorów podzielono na trzy biegi. Panie wystartują o godzinie 18:15, a 45 minut później na bieżni pojawią się panowie.

Transmisja w telewizji Sportizo rozpocznie się o 16:50.

Dla kogo medale?

Na liście startowej zawodów znajduje się 78 zawodników i 29 zawodniczek. Należy spodziewać się, że w Karpaczu ścigać będzie się cała polska czołówka.

Wśród kobiet zobaczymy m.in broniącą tytułu Paulinę Kaczyńską, a także świeżo upieczoną mistrzynię Polski w półmaratonie Angelikę Mach. Swojej szansy na medal poszuka na pewno Sylwia Indeka. Do walki o czołowe lokaty powinny włączyć się również Katarzyna JankowskaAleksandra Lisowska i Aleksandra Brzezińska.

Emocjonująco zapowiada się również rywalizacja mężczyzn. Na liście startowej widzimy m.in. Krystiana Zalewskiego, który w ubiegłym roku wygrał bieg w Białogardzie z rewelacyjnym czasem 28:39,95, najlepszym wynikiem w Polsce na tym dystansie od blisko dekady. W sobotę podopieczny trenera Jacka Kostrzeby z pewnością będzie jednym z faworytów zawodów.

Stadion lekkoatletyczny w Karpaczu to jeden z najwyżej położonych takich obiektów w kraju. Znajduje się na wysokości 600 m.n.p.m. Spełnia wszelkie wymogi IAAF i PZLA. Trybuny karpackiego stadionu są w stanie pomieścić około 400 osób.

red

fot. karpacz.pl/Robert Sienkiewicz