Mistrzostwa Polski w maratonie przesunięte na grudzień

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił, że Mistrzostwa Polski w maratonie kobiet i mężczyzn zostały przeniesione z 15 listopada na 6 grudnia. O zmianę terminu wystąpili organizatorzy biegu w Dębnie.

– Pierwotnie impreza miała odbyć się wiosną, ale w związku z pandemią COVID-19 została przesunięta na 15 listopada. Teraz na prośbę organizatorów z Dębna data imprezy ponownie ulega zmianie na 6 grudnia 2020 – czytamy w komunikacie wydanym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Z uwagi na pandemię koronawirusa w biegu weźmie udział maksymalnie 150 uczestników, a do startu organizatorzy dopuszczą wyłącznie zawodników z aktualną licencją PZLA.

Limit czasu przeznaczony na ukończenie biegu wynosił będzie 4 godziny. Rejestracja odbywać się będzie przez moduł zgłoszeń znajdujący się na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który uruchomiony zostanie na miesiąc przed zawodami.

Przypomnijmy, że w 2019 roku tytuł mistrza Polski wywalczył weteran biegowych tras Marcin Chabowski i debiutująca na dystansie maratonu Aleksandra Brzezińska. Areną zmagań mężczyzn był ORLEN Warsaw Marathon, a kobiety rywalizowały w Dębnie.

Dębno będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie już po raz 27., a Mistrzostw Polski Mężczyzn po raz 33. Pierwsze zawody rangi mistrzowskiej w miasteczku położonym w województwie zachodniopomorskim rozegrano w 1969 roku.