Na rynku debiutuje nowy model Garmin dla triathlonistów

Garmin zaprezentował dzisiaj Forerunner 745, zaawansowany smartwatch GPS stworzony z myślą o biegaczach i triathlonistach. Model ten charakteryzuje się szerokim wyborem profili treningowych, bieganie tj. pływanie na basenie, bieganie, jazda na rowerze i wiele innych.

– Od lat, wielu zawodników polega na zegarku Forerunner 735XT – z myślą o nich wprowadzamy nowe funkcje i aktualizacje do modelu Forerunner 745. Śledząc parametry biegania, jazdy na rowerze i treningów pływackich, Forerunner 745 łączy w sobie kluczowe narzędzia monitorujące wydajność. Statystyki treningowe w nowym modelu zostały wzbogacone o codzienne sugestie treningowe, unowocześniony wskaźnik czasu regeneracji oraz funkcje wellness, które pomagają biegaczom i triathlonistom w osiągnięciu najlepszych wyników – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Monitoring wydajności

Forerunner 745 zawiera wiele narzędzi do monitorowania wydajności, bazujących na rozwiązaniach Firstbeat Analytics, które pomagają w realizacji planu treningowego. Wśród nich znajdują się m.in. monitorowanie pułapu tlenowego, wskaźnik obciążenia treningowego i statusu treningu oraz efektów treningu aerobowego i beztlenowego. Korzystając z nowego zegarka, sportowcy otrzymają także codzienne sugestie dotyczące planu treningowego dla biegania i jazdy na rowerze, w oparciu o aktualne obciążenie treningowe i VO2 max.

Triathloniści będą zadowoleni

Po sparowaniu zegarka z czujnikiem Running Dynamics Pod lub kompatybilnym paskiem do pomiaru tętna (takim jak nowy HRM-Pro) biegacze zyskają dostęp do dodatkowych parametrów wyświetlanych na ekranie zegarka – w tym kadencji i długości kroku. Forerunner 745 ma również zaawansowany pomiar parametrów kolarskich i pływania. Podczas jazdy na rowerze może wskazywać m.in. balans lewo/prawo, czas stania na pedałach, przesunięcie środka platformy i moc.

Podczas pływania, Forerunner 745 będzie mierzył dystans, liczbę ruchów i ich efektywność, tempo i rekordy na poszczególnych odcinkach. W zależności od stopnia trudności treningu, funkcja czasu odpoczynku pozwoli sportowcom dowiedzieć się, ile czasu potrzeba na regenerację przed następną ciężką sesją treningową. Uwzględnia ona również dodatkowe czynniki, które mają wpływ na obciążenie organizmu, w tym stres, sen i codzienną aktywność, co ułatwia rozplanowanie sesji treningowych i poprawę efektywności.

Jeszcze bardziej kompatybilny

Forerunner 745 oferuje biegaczom i triathlonistom jeszcze większą kompatybilność niż dotychczas. Zegarek umożliwia automatyczną synchronizację treningów wewnętrznych i zewnętrznych z Garmin Connect oraz innymi aplikacjami treningowymi, w tym TrainingPeaks i TrainerRoad. Co więcej, Forerunner 745 jest także kompatybilny z darmowymi planami treningowymi Garmin Coach, które dostosowują się do celów i wyników biegacza. Użytkownicy mogą trenować biegi na 5K, 10K lub do półmaratonu z pomocą rozpiski treningowej i wskazówek motywacyjnych od Jeffa Gallowaya, Grega McMillana i Amy Parkerson-Mitchell.

Przed wyruszeniem na bieg lub rower, użytkownicy mogą planować i pobierać trasy treningowe, korzystając z kreatora tras w Garmin Connect, który bazując na wskaźniku popularności Trendline, podpowiada najlepsze drogi, szlaki lub trasy górskie. Osoby korzystające z platform takich jak Strava i Komoot, mogą tworzyć trasy, które będą wygodnie synchronizować się z zegarkiem Forerunner 745.

Muzyka i płatności prosto z nadgarstka

Korzystając z Forerunner 745 można słuchać muzyki podczas treningu, bez konieczności zabierania ze sobą telefonu. Zegarek przechowuje do 500 utworów i umożliwia użytkownikom synchronizowanie swoich playlist z wybranych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Amazon Music i Deezer. Muzykę można wgrać na zegarek także bezpośrednio z komputera. Co więcej, zegarek ma też płatności zbliżeniowe Garmin Pay, które przydają się, gdy wracając z treningu przypomnisz sobie o codziennych sprawunkach.

Zaprojektowany do noszenia przez cały dzień, Forerunner 745 ma pełną gamę narzędzi do monitorowania wskaźników fizjologicznych. Nadgarstkowy czujnik Pulse Ox5 pomoże uzyskać dokładniejszy obraz regeneracji w trakcie snu, a dane saturacji uwzględnione zostaną także do wskazania aklimatyzacji wysokościowej. Monitor energii Body Battery to wygodne narzędzie do śledzenia poziomu energii organizmu, które pozwala znaleźć najlepszy czas w ciągu dnia na aktywność i odpoczynek.

Dodatkowo, funkcja śledzenia cyklu menstruacyjnego pomaga kobietom dostosować trening, aby zmaksymalizować swój potencjał treningowy i zaplanować nadchodzące obciążenia pod kątem fazy cyklu miesiączkowego.

Forerunner 745 oferuje do tygodnia pracy na baterii w trybie smartwatcha, do 16 godzin w trybie GPS i do 6 godzin w trybie GPS z muzyką. Jest dostępny w kolorze czarnym, miętowym, czerwonym lub białym, a sugerowana cena detaliczna wynosi 499,99 euro.

red