RakReaton na pomoc dzieciom z chorobą nowotworową. Biegaj i wspieraj

Spacerujesz, biegasz, jeździsz na rowerze, a może uprawiasz nordic walking? Właśnie ruszyło wrześniowe wyzwanie RakReaton, w ramach którego można dołożyć swoje kilometry, aby 100 tysięcy złotych trafiło na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. To proste i nic nie kosztuje, a satysfakcja z pomagania gwarantowana.

Organizatorzy Kampanii Złotej Wstążki rzucili fanom sportowych aktywności ogólnopolskie wyzwanie: Pokonajmy we wrześniu milion kilometrów, a 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory.

Jak dołączyć do wyzwania?

Udział w wyzwaniu rekreacyjnym na rzecz walki z rakiem umożliwia aplikacja Activy,  którą należy pobrać z Google Play lub AppStore i zainstalować na swoim urządzeniu. Za jej pośrednictwem można wspierać dzieci każdym pokonanym kilometrem.

Następnie trzeba zarejestrować się do otwartego wyzwania pod nazwą „RakReaton – ratujemy dzieci chore na raka”. Można to zrobić w dowolnym momencie w czasie od 1 września do 30 września. Potem pozostaje samodzielnie wybrać rodzaj aktywności: może to być bieganie, ale spacer, jogging i nordic walking też się liczą. Na końcu należy już tylko się ruszać, resztę zrobi aplikacja.

Istnieje możliwość połączenia konta w aplikacji Activy z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Warto jednak pamiętać, że trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.

– Ruszasz się, kiedy masz ochotę. Nigdzie nie deklarujesz swoich zamiarów, nikt nie będzie Cię sprawdzał, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania. Jeśli chcesz, możesz dzielić się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, koniecznie dodając do wpisu #zlotawstazka i #rakreaton. Możesz wpłacić „wpisowe” na konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Ten krok nie jest obowiązkowy, bo udział w wyzwaniu jest bezpłatny. To ma być zabawa ze świadomością, że w ten sposób wspierasz dzieci chore na nowotwory, ale będzie nam miło, jeśli dołożysz swoją cegiełkę w postaci dowolnej wpłaty – radzą organizatorzy.

Partnerami RakReatonu są: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy i Grupa IMPEL. Partnerem Technologicznym jest Activy.

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych, a symbolem jego obchodów jest złota wstążka, która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość – zdrowie dzieci.

Dzieci czekają na pomoc

Kampania Złotej Wstążki ma charakter społeczny i jest organizowana we wrześniu, kiedy przypada światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Jej symbolem jest właśnie złota wstążka, która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość – zdrowie dzieci. Kluczowymi celami kampanii są: zwiększenie świadomości nowotworów dziecięcych w Polsce oraz pozyskanie środków na leczenie dzieci.

Dzieci chore na raka codziennie walczą o swoje zdrowie i życie, a razem z nimi także rodzice  i personel medyczny. Każdy z nich codziennie ma wyzwanie. We wrześniu, w geście solidarności  z nimi, zapraszamy do wspólnego pokonania miliona kilometrów. Biorąc udział w wyzwaniu, możesz „przekazać swoje kilometry” z 2 rodzajów wysiłku fizycznego – biegu, do którego zaliczamy także spacery, jogging czy nordic walking, lub jazdy na rowerze. Gdy osiągniemy nasz cel, partnerzy RakReatonu przekażą 100 000 zł na leczenie dzieci w klinice Przylądek Nadziei. Wyzwanie może podjąć każdy – liczymy na Ciebie! – zaprasza do udziału w wyzwaniu Przemek Pohrybieniuk, prezes zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, pomysłodawcy Kampanii Złotej Wstążki i RakReatonu.

mat pras.

fot. zlotawstazka.pl