Runmageddon powraca do Trójmiasta

Nowa lokalizacja, nowe wyzwanie i nowa energia, taki będzie weekendowy Runmageddon Trójmiasto. W najbliższą sobotę oraz niedzielę ekstremalny bieg z przeszkodami zatrzęsie Ergo Areną i okoliczną plażą. Po roku nieobecności Runmageddon wróci na wybrzeże.

Fani ekstremalnych wrażeń już zacierają ręce, bo nie mogą doczekać się weekendowego wydarzenia. Runmageddon, ekstremalny bieg z przeszkodami dotrze w końcu do Trójmiasta i zaskoczy zupełnie nową lokalizacją. Tym razem areną biegu będzie Ergo Arena, gdzie na co dzień odbywają się mecze popularnych drużyn siatkarskich i koszykarskich tj.: Trefl Gdańsk, Trefl Sopot. Linia startu i mety zaplanowana jest na płycie głównej tego sportowego obiektu.

W sobotę, 12 września wystartują osoby po 16 roku życia, dzieci (4-11 lat) i  młodzież (12-15 lat).  Ci pierwsi będą mieć do wyboru pokonanie formuły Rekrut (6 km, 30 przeszkód) za dnia lub w nocy. Dzieci staną twarzą w twarz z dystansem jednego kilometra, na którym będzie czekało na nich dziesięć przeszkód a młodzież zmierzy się z odcinkiem 2 kilometrów z 15 przeszkodami.

Z kolei w niedzielę, 13 września na trasie Runmageddonu pojawią się ludzie o dużym apetycie na sportowe wyzwania, początkujący oraz  rodziny marzące o wspólnej przygodzie.

Pierwsi pokonają formułę Classic 12 kilometrów z 50 przeszkodami. Drudzy posmakują 3-kilometrowej formuły Intro z 15 utrudnieniami, a trzeci staną w szranki w rodzinnych grupach, by przeżyć jedną z najfajniejszych wspólnych przygód- Family. W trakcie tej edycji uczestnicy startujący w formułach: Intro, Rekrut, Junior, Family, muszą być gotowi na bliskie spotkanie z morzem i muszą wiedzieć, że nie będzie sucho. Ponadto, zawodnicy na dystansie 6,12-kilometrów spotkają nie tylko piasek i wodę, ale także na Hipodromie Sopot zmierzą się z przeszkodami znanymi z zawodów konnych. 

Podczas Runmageddonu w 2020 organizator przygotował specjalną serię z „pomocną dłonią”. O godzinie 11:15, 12 września wszyscy ci, którzy marzą o starcie w ekstremalnym biegu, ale boją się zrobić to sami, będą mogli pobiec razem z pomocnikami Runmageddonu.

Runmageddon w czasach zarazy

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną tegoroczny Runmageddon będzie różnił się nieco od poprzednich. Organizator dbając o uczestników, wprowadził zmiany w organizacji wydarzenia.

Po pierwsze, na terenie imprezy przebywać będą mogli tylko startujący i pracownicy organizatora. Po drugie, przed wejściem na teren imprezy każdy uczestnik będzie poddany pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu w Biurze Zawodów startujący będzie zobligowany do wypełnienia ankiety dotyczącej COVID19. Po trzecie, do momentu startu każdy uczestnik proszony jest o przebywanie w masce. Po czwarte, między startami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.

mat pras.