Ruszają zapisy na Półmaraton Gdańsk. Miejsc na pewno nie wystarczy dla wszystkich

Już jutro, 4 września o godzinie 18:00 wystartują zapisy do 7. Półmaratonu Gdańsk, który odbędzie się 4 października. Organizatorzy przygotowali dla biegaczy pulę 750 miejsc, a zawodnicy będą ruszać na trasę w trzech falach liczących po 250 osób.

Wcześniej organizatorzy informowali, że zamierzają przygotować bieg w czterech turach liczących łącznie tysiąc uczestników. Dzisiaj okazało się, że ostatecznie 4 października w stolicy Pomorza wystartuje 750 biegaczy.

– Przeprowadziliśmy już ważne spotkanie ze wszystkimi najważniejszymi służbami i jesteśmy niezwykle zadowoleni, że możemy Wam przekazać dobrą nowinę – dostaliśmy zielone światło na organizację Półmaratonu Gdańsk – napisali dzisiaj organizatorzy w komunikacie.

Podczas imprezy obowiązywać będzie szereg obostrzeń sanitarnych dotyczących m.in. zachowania dystansu społecznego.

Tegoroczna edycja gdańskiego półmaratonu odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności. W ECS zlokalizowane będzie biuro zawodów, depozyty oraz start i meta imprezy. Zawodnicy wystartują spod historycznej bramy z napisem Stocznia Gdańska. Tam też znajdować się będzie meta półmaratonu.

Organizatorzy zapewniają, że mimo zmiany miejsca startu i mety przebieg tegorocznej trasy w będzie w 95% taki sam jak w minionych latach.

Zapisy na Półmaraton Gdańsk będą prowadzone na tej stronie.

red