W Polsce już można kupić zegarek COROS Pace 2

COROS ogłosił premierę modelu Pace 2, który reklamuje jako „najlżejszy zegarek sportowy na świecie”. Do wybranych polskich sklepów nowość trafi w drugiej połowie września. Dystrybutor, krakowska firma Raven zaznacza, że liczba egzemplarzy tego modelu będzie bardzo ograniczona. 

Pace 2 to następca pierwszego modelu zegarka multisportowego, wprowadzonego na rynek przez amerykańską markę COROS w maju 2018 roku. Nowa wersja powstała głównie z myślą o potrzebach triathlonistów oraz biegaczy długodystansowych.

Tylko 29 gramów

Motorem napędowym promocji wersji 2.0 jest ultraniska waga – zmniejszona z 48 do 29 gramów (wersja z nylonowym paskiem) w stosunku do pierwotnego modelu. Jest to efekt m.in. zmniejszenia wymiarów zegarka, bez jednoczesnego pomniejszania średnicy wyświetlacza, która nadal ma 1,2 cala, przy rozdzielczości 240 x 240 pikseli.

O ile nie każdy użytkownik doceni znacznie korzystniejszą wagę, o tyle 1,5x szybszy procesor, 5x większa pamięć RAM i 4x pojemniejsza przestrzeń do przechowywania danych (64 MB) to zmiany, obok których ciężko przejść obojętnie. Kolejne, stricte techniczne zmiany to odejście od czterech przycisków na rzecz intuicyjnego pokrętła, dodanie systemu szybkiego przepinania pasków czy funkcji nocnego podświetlania tarczy zegarka, dopasowującej się do warunków otoczenia.

Warto wspomnieć, że Pace 2 jest w stanie dłużej pracować od swojego pierwowzoru – z 25 do 30 h w zwykłym trybie GPS oraz z 50 do 60 h w trybie UltraMax. Standardowy tryb pracy zegarka – a więc taki, który będzie stale monitorował tętno, śledził sen, zliczał kroki i spalone kalorie czy wysyłał powiadomienia – wynosi 20 dni.

Wiele aktywności, jeden zegarek

Przydatne zmiany zaszły na poziomie samej funkcjonalności. Dodano obsługę planów treningowych, funkcję obliczania mocy biegowej z nadgarstka czy tryb Truck Run – inteligentny algorytm wspomagający zapis aktywności na bieżni 400-metrowej. Pace 2 daje możliwość wyboru aż 12 różnych trybów sportowych, na czele z bieganiem, jazdą na rowerze, pływaniem czy świeżo dodanym treningiem siłowym (ponad 200 ćwiczeń dla górnych i dolnych partii ciała oraz mięśni brzucha).

Wspomnieć należy, że Pace 2 obsługuje systemy satelitarne GPS, GLONASS i BEIDOU, a w planach producenta – wraz z rozwojem kolejnych aktualizacji oprogramowania – jest Galileo. Co istotne – aplikację mobilną COROS można połączyć z innymi aplikacjami dla biegaczy, m.in. ze Stravą.

Gdzie i za ile kupić?

COROS Pace 2 dostępny będzie w trzech polskich sklepach: w Aktywnym Nadgarstku, eAzymucie oraz w Empiku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 999,99 złotych.

mat pras.