Wszyscy do Karpacza! Rekordowe zainteresowanie Mistrzostwami Polski na 10 000 m

Jak informuje Polski Związek Lekkiej Atletyki na sobotnie Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów zgłosiło się aż ponad 100 zawodników. Areną zmagań biegaczy będzie stadion im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu.

Na liście startowej zawodów znajduje się 78 zawodników i 29 zawodniczek. Należy spodziewać się, że w Karpaczu ścigać będzie się cała polska czołówka.

Wśród kobiet zobaczymy m.in broniącą tytułu Paulinę Kaczyńską, a także świeżo upieczoną mistrzynię Polski w półmaratonie Angelikę Mach. Swojej szansy na medal poszuka na pewno Sylwia Indeka. Do walki o czołowe lokaty powinny włączyć się również Katarzyna Jankowska, Aleksandra Lisowska i Aleksandra Brzezińska.

Emocjonująco zapowiada się również rywalizacja mężczyzn. Na liście startowej widzimy m.in. Krystiana Zalewskiego, który w ubiegłym roku wygrał bieg w Białogardzie z rewelacyjnym czasem 28:39,95, najlepszym wynikiem w Polsce na tym dystansie od blisko dekady. W sobotę podopieczny trenera Jacka Kostrzeby z pewnością będzie jednym z faworytów zawodów.

Na starcie nie zabraknie również biegaczy, którzy 4 września w Bydgoszczy wywalczyli medale mistrzostw Polski w półmaratonie, czyli Adama Nowickiego, Adama Głogowskiego i Damiana Kabata. Mówiąc o faworytach biegu trudno nie wymienić Arkadiusza Gardzielewskiego, Błażeja Brzezińskiego, Tomasza Grycko, Szymona Kulki i Mariusza Giżyńskiego.

– Obsada na papierze wydaje się mocna, ale nie wiadomo jak zareagują organizmy zawodników na specyficzny klimat Karpacza. Na pewno grupa wojskowa, która przebywała na zgrupowaniu w Jakuszycach będzie miała przewagę nad tymi, którzy przyjadą na start do Karpacza z nizin. Moje doświadczenia ze startów w Karpaczu mówią, że może mieć to duże znaczenie. O pobicie wyników choćby z ubiegłego roku będzie ciężko – ocenia Jacek Wosiek, trener Aleksandry Lisowskiej.

Początek zawodów w sobotę o godzinie 16:55. Rywalizację mężczyzn podzielono na trzy biegi. Panie wystartują o godzinie 18:15, a 45 minut później na bieżni pojawią się panowie.

Transmisję z zawodów w Karpaczu będzie można obejrzeć w internetowej telewizji Sportizo.pl

 

red